Rekordowa Moto Kropla w Chełmie

  • 25.06.2018, 08:53
  • MP
Rekordowa Moto Kropla w Chełmie
Ponad 26 litrów krwi udało się zebrać podczas III edycji chełmskiej Moto Kropli, która odbyła się w sobotę na Placu Łuczkowskiego. Wydarzenie cieszyło się nie tylko zainteresowaniem krwiodawców, ale również miłośników rockowego grania. Tego dnia zaprezentowało się bowiem 8 zespołów z całej Polski.

Zbiórka krwi rozpoczęła się na początku minionego tygodnia w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Chełmie, ale najwięcej osób przyciągnęła w sobotę na Plac Łuczkowskiego. Od niemal 60 osób pobrano ponad 26.5 litra krwi.

- To więcej niż w sumie z dwóch minionych edycji, więc bardzo się cieszymy, że chełmianie tak chętnie pomagają - podsumowuje akcję Katarzyna Wasilew, prezes Stowarzyszenia Motocyklistów Chełmskich Niedźwiedzie Wschodu. - Ponad 50 osób zarejestrowało się również w bazie dawców szpiku. Chętnych do oddania krwi było znacznie więcej, ale ze względów technicznych krwiobus nie był w stanie ich już przyjąć.

Podczas Moto Kropli odbyły się również pokazy ratownictwa medycznego oraz parada motocyklowa. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się koncerty zdominowane przez rock i metal. Chełmskiej publiczności zaprezentowali się: Romantic Soul Rebel (Chełm), The Broken Knife (Zamość), Arias (Chełm), ROT (Puławy), Authority (Kielce), Pod Prąd (Brześć Kujawski), Psycho Visions (Rzeszów) oraz Koniec Listopada (Biała Podlaska).

MP
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe