Coraz niebezpieczniej na drogach

  • 16.06.2018, 01:12
  • MP
Coraz niebezpieczniej na drogach
Znane są statystyki wypadków w pierwszych pięciu miesiącach 2018 r. Niestety, są one bardzo pesymistyczne. W stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku liczba zdarzeń, w których ucierpieli pasażerowie, znacznie wzrosła. Specjaliści prognozują, że może być jeszcze gorzej.

Bilans wypadków na polskich drogach od początku roku do końca maja wygląda bardzo niepokojąco. Doszło bowiem do ponad 900 zdarzeń, w których zginęło 956 osób, czyli o 70 więcej niż w tym samym okresie zeszłego roku. W ostatnich pięciu miesiącach rannych zostało również 1100 osób więcej. Skąd tak tragiczne wyniki?

Specjaliści od bezpieczeństwa drogowego są zdania, że takie statystyki to wynik braku działań rządu w zakresie poprawy infrastruktury komunikacyjnej, m.in. dróg szybkiego ruchu. Istotne jest też właściwe oznakowanie, zwiększenie ilości fotoradarów i kontroli oraz edukowanie. Przewidują, że jeśli nie zostaną podjęte natychmiastowe działania, do końca roku może zginąć ponad 3000 osób. Szczególnie że zbliża się czas wakacyjnych wyjazdów, kiedy dochodzi do największej liczby zdarzeń.


Teraz czytane:

Musztra paradna na wysokim poziomie [CZYTAJ]

MP
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe