Chełm: Nasi ratownicy na podium

  • 13.06.2018, 10:23
  • AN
Chełm: Nasi ratownicy na podium
Przed weekendem w Lublinie odbyły się IX Otwarte Mistrzostwa Ziemi Lubelskiej w Ratownictwie Medycznym. Zawody były jednocześnie eliminacjami do mistrzostw Polski. Nasi ratownicy zdobyli drugie miejsce.

Stację Ratownictwa Medycznego w Chełmie reprezentował zespół w składzie: Kamil Kociubiński, Daniel Kania, Mariusz Celiński. Ekipy ratowników zmierzyły się w siedmiu konkurencjach. Zadanie nocne polegało na przejęciu kontroli nad tłumem studentów. Ratownicy musieli też wykonać kardiowersję, pomóc mężczyźnie z udarem i jego koledze z hipoglikemią, komunikującemu się w obcym języku. Drugi dzień zawodów zaczął się od walki z anafilaksją i nagłym zatrzymaniem krążenia u dziecka, rozpoznawaniem różnych zaburzeń rytmu serca, wypadkiem drogowym połączonym ze strzelaniną, gdzie przydały się wyuczone standardy medycznego ratownictwa taktycznego. Zespół musiał także wykonać książkową procedurę intubacji, podczas gdy karetka pokonywała tor przeszkód. Finalnie nasz team zajął drugie miejsce na podium i był najlepszym zespołem w jednej z konkurencji.


Teraz czytane:

Kto zawinił w Niemienicach? [SPRAWDŹ]

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe