Chełm: Plac zabaw zapomniany przez miasto

  • 12.06.2018, 08:28
  • AN
Chełm: Plac zabaw zapomniany przez miasto
Nie tak dawno pisaliśmy, że osiedlowy plac zabaw przy ul. Makowej służy niestety właścicielom czworonogów, którzy wyprowadzają tam swoje zwierzaki. Mamy kolejną interwencję w sprawie tego terenu - tym razem chodzi m.in. o brak koszy na śmieci, ławek i siatki na boisku.

Do naszej redakcji zgłosił się pan Damian. Jego zdaniem plac zabaw przy Makowej to miejsce do zabawy dla dzieci tylko z nazwy. Teren jest zaniedbany, niezagospodarowany i zapomniany przez miasto.

- Od kilkunastu lat mieszkańcy upominają się o jakieś atrakcje dla dzieci w tym miejscu - przypomina nasz Czytelnik. - Od czasu, gdy miasto usunęło poprzedni plac zabaw i zaczęło tworzyć nowy, praktycznie nic się nie zmieniło oprócz wyrównania terenu i zbudowania boiska do piłki nożnej. Niestety, przy tym usunięto wszystkie inne atrakcje.

Kolejny problem placu to brak śmietniczek. Po koszach zostały tylko stojaki. Trudno się więc dziwić, że i śmieci zalegają wśród trawy.

- Na boisku istnieje system nawadniania, który ani razu nie został użyty. Na placu brakuje ławki i koszy na śmieci, nie wspominając już o zacienionym miejscu dla rodziców - wylicza wady placu zabaw przy Makowej nasz rozmówca.

Pan Damian pożalił się też na opieszałość rady osiedla. Jak twierdził, na każdym zebraniu zgłaszał problem z placem zabaw. Pozostawało to bez echa. Skontaktowaliśmy się więc z przewodniczącą Rady Osiedla Rejowiecka. Tematem zajęła się od ręki.

- Rozmawiałam już z dyrektorem MOSiR Krzysztofem Białowiczem i wyjaśniłam wszystkie kwestie, które zostały zgłoszone do redakcji. Dyrektor obiecał, że śmietniczki zostaną zamontowane w najbliższym czasie. Nie było ich, bo ktoś je ukradł. Dyrektor obiecał też, że na terenie placu pojawi się ławka dla rodziców - wylicza Danuta Dąbska. - Bliżej wakacji na boisku do siatkówki zamontowana zostanie siatka.


Najczęściej czytane:

Przed dworcem stanie parowóz [ZOBACZ]

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe