Chełm: Komitet wspierający Agatę Fisz

  • 11.06.2018, 09:00 (aktualizacja 18.06.2018 13:26)
  • AN
Chełm: Komitet wspierający Agatę Fisz https://www.facebook.com/FiszAgata/
Już kilkanaście osób reprezentujących różne grupy społeczne i polityczne zadeklarowało swój udział w Honorowym Komitecie Poparcia Dla Agaty Fisz. Jest to rodzaj społecznej inicjatywy mającej wspierać urzędującą prezydent.

- To nie komitet wyborczy, ale honorowy komitet osób, organizacji i grup społecznych, które doceniają to, co już udało się osiągnąć pani prezydent Agacie Fisz i chcą by dalej kontynuowała swoją pracę na rzecz miasta, realizowała kolejne inwestycje i przedsięwzięcia – wyjaśnia Marian Tywoniuk, członek honorowego komitetu. – Ta lista będzie dłuższa. Honorowy komitet ma wymiar ponad polityczny. To rodzaj wsparcia ze strony wszystkich tych, którym na sercu leży dobro miasta, niezależnie od tego, na kogo głosują w wyborach parlamentarnych. Wspierają natomiast Agatę Fisz jako prezydenta Chełma.

Na liście powstającego honorowego komitetu znalazło się kilkanaście osób. Wśród nich są m.in. Zbigniew Janowski – przewodniczący Związku Zawodowego "Budowlani", poseł kilku  kadencji na Sejm RP, Stanisław Mościcki -  prezes Stowarzyszenia Rozwój i Demokracja, do niedawna wiceprezydent Chełma, były prezydent Chełma Henryk DżamanZygmunt Gardziński -  przewodniczący Rady Miasta Chełm i prezes Chełmskiego Stowarzyszenia Samorządowego; Ewa Suchań – prezes oddziału powiatowego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Chełmie; Marian Lipczuk - sekretarz generalny oraz prezes Zarządu Lubelskiego Oddziału Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego; Kazimierz Mazurek - prezes zarządu Oddziału Okręgowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów; Zdzisław Bruszkiewicz – prezes Stowarzyszenia Pokolenia; Elżbieta Bajkiewicz-Kaliszczuk reprezentująca środowiska kulturalne Chełma; Marian Sikorski – prezes Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego w Chełmie.

- Dziękuję tym wszystkim, którzy już zadeklarowali chęć przystąpienia do honorowego komitetu. Jest to dowodem, że możemy działać wspólnie. Nie chciałabym, aby Chełm stał się kolejnym frontem wojny polsko-polskiej, na którym zamiast troski o przyszłość i rozwój miasta, toczy się walka polityczna i ideologiczna. Dlatego mój komitet tworzą i tworzyć będą osoby o różnych poglądach, z różnych grup społecznych, ale potrafiące się zjednoczyć dla spraw ważnych dla miasta. To powinno być naszym nadrzędnym celem – zapewnia Agata Fisz.

Kilka tygodni temu Agata Fisz otrzymała także rekomendację do ponownego kandydowania na urząd prezydenta ze strony miejskich struktur SLD. Z oficjalnym ogłoszeniem komitetu wyborczego, programu i kandydatury Agaty Fisz wspierające ją osoby czekają do ogłoszenia terminu wyborów samorządowych.

- Co chwilę jestem wywoływana do tablicy w temacie wyborczym. Ale będę działać zgodnie z literą prawa. Na kampanię wyborczą przyjdzie czas. Obecnie całą energię skupiam na realizacji szeregu miejskich projektów inwestycyjnych, przygotowywanych potężnych inwestycjach drogowych, kulturalnych i gospodarczych. Nie ukrywam, że będę kandydowała ponownie, bo zależy mi na dokończeniu tych wszystkich projektów i mam jeszcze wiele innych kreatywnych pomysłów – zapewnia Agata Fisz.


Temat na czasie:

Skarbówka ściga za nalewki [CZYTAJ]

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tajemniczy
Tajemniczy 12.06.2018, 21:08
Zapraszam do UM. Przyjdźcie, popytajcie, porozmawiajcie. Atmosfera jest ... trudna :) Dwór, mimo że duży, jest niechętny do świecenia twarzą za symbol finansowej porażki. Na koniec smaczek - zobaczycie, ilu "ważnych" urzędników odejdzie wraz z końcem kadencji. Nawet, jeśli wygra "Szefowa" :)
Emeryt
Emeryt 12.06.2018, 15:06
Najlepsza prezydent ze wszystkich.Pelne poparcie mojej rodziny 20 osob
Chełmianin
Chełmianin 12.06.2018, 09:39
Podsumowując: SLD i podwładni popierają Fisz. Chełmianie w końcu pójdą po rozum do głowy i zmienią swego Prezydenta.
Kryslc
Kryslc 12.06.2018, 07:19
Bardzo smutne jest to że muszą Panią Fisz popierać osoby które dostają pieniądze na działalność z urzędu miasta. Jeżeli nie zgłosi się jeszcze jakiś dobry kandydat to mamy wybór między nic nie robię Fisz a nadrobię wam pomników i ulic Kaczyńskiego.

Pozostałe