Chełm: Zostańmy rekordzistami w czytaniu książek!

  • 26.05.2018, 00:08
  • AN
Chełm: Zostańmy rekordzistami w czytaniu książek!
Chełmska Biblioteka Publiczna chce pobić rekord Guinnessa w liczbie osób czytających jeden po drugim. - Skontaktowaliśmy się z biurem rekordów i czekamy na wytyczne. Mamy nadzieję, że ten rekord będzie nasz - mówi Robert Chełmicki, dyrektor ChBP.

Sprawa nie jest taka prosta, ponieważ rekord jest już zapisany w księdze Guinnessa. Aby go pobić, biblioteka musiałaby zaangażować w czytanie ponad 3 tys. 071 osób. Dyrektor Chełmicki jest dobrej myśli i zapewnia, że biblioteka zrobi wszystko, aby być nowym rekordzistą.

- Chcielibyśmy, aby rekord był bity podczas imprezy plenerowej, którą planujemy zorganizować w ramach projektu "Czytam, bo lubię". Nie wiemy jeszcze, jak to będzie wyglądało, ile czasu jedna osoba ma czytać na głos książkę itp. Nie zdecydowaliśmy też, jaka książka weźmie udział w biciu rekordu. Czekamy na kontakt z biurem rekordów - wyjaśnia Chełmicki. - Jak tylko poznamy więcej szczegółów, na pewno o nich poinformujemy.

Biblioteka chce z tej okazji zorganizować wielką imprezę plenerową. W programie wydarzenia będzie także na pewno spotkanie z ciekawym gościem oraz kiermasz przeczytanych książek, w ramach popularnej akcji "Uwolnij książkę".

Na organizację przedsięwzięcia biblioteka uzyskała dofinansowanie w wysokości 10 tys. zł. Do tego wkład własny placówki wynosi 30 proc. dotacji. Wsparcie finansowe pochodzi z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 Po zakończeniu kampanii przygotowana zostanie wystawa fotograficzna zatytułowana "Chełmianie biją rekord Guinnessa" oraz film z przeprowadzonej akcji.


Podobne tematy:

Znana autorka w Chełmskiej Bibliotece [CZYTAJ]

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe