Będzie bezpieczniej na przejazdach

  • 21.05.2018, 11:27
  • MP
Będzie bezpieczniej na przejazdach
PKP Polskie Linie Kolejowe modernizują 16 przejazdów w województwie lubelskim. Inwestycja, opiewająca na niemal 23 mln zł, to część projektu zakładającego znaczne zwiększenie bezpieczeństwa. Pierwsze prace już się rozpoczęły, także w naszym regionie.

W Chełmie i okolicach trwają prace na sześciu skrzyżowaniach drogowo-kolejowych. Ich rezultatem, jak zapewnia PKP PLK, ma być bezpieczniejszy i płynniejszy przejazd pociągów, a także komfortowe warunki przejazdu dla kierowców.

- W Wereszczach Małych koło Zawadówki wymieniono tory oraz nawierzchnię drogową, będą również zamontowane urządzenia samoczynnej sygnalizacji przejazdowej - podaje w oficjalnym komunikacie PKP PLK. - Od kwietnia trwają też prace na trzech przejazdach w Chełmie. W maju rozpoczęła się przebudowa dwóch przejazdów w okolicy Wólki Okopskiej, gdzie wymienione będą tory i nawierzchnia drogi. Na skrzyżowaniu przy stacji Chełm Wschodni będzie natomiast jaśniej, ponieważ PLK zamontuje tam dodatkowe oświetlenie.

W ramach planowej inwestycji, na dwóch przejazdach w pobliżu Antonina i Wólki Okopskiej, zostanie ponadto zainstalowana samoczynna sygnalizacja przejazdowa, a każdy z przejazdów zyska nowoczesne urządzenie zdalnej kontroli. W przypadku usterki sprzętu informacja natychmiast trafi do serwisu.

To jednak nie wszystkie prace modernizacyjne, jakie planuje PKP PLK. Przejazdy zostaną oznakowane żółtą naklejką z indywidualnym numerem identyfikacyjnym oraz numerami telefonów alarmowych.


Podobne artykuły:

Remont skrzyżowania przy ul. Lwowskiej. Będą utrudnienia dla kierowców [CZYTAJ]

MP
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe