Spotkania z ciekawymi ludźmi

  • 21.05.2018, 10:52
  • AN
Spotkania z ciekawymi ludźmi
Trwają XV Dni Kultury Chrześcijańskiej. Ten tydzień to okazja do poznania ciekawych postaci. W programie m.in. spotkanie z przyrodnikiem i filmowcem Marcinem Kostrzyńskim oraz twórczością Zofii Kossak.

W poniedziałek, 21 maja, o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie pod hasłem "Dzika Polska- opowieści o zwierzętach". Gościem Przedszkola Miejskiego nr 13 będzie przyrodnik i filmowiec Marcin Kostrzyński. Spotkanie z tym samym gościem planowane jest również w Szkole Podstawowej nr 8. Początek o godz. 12. Wstęp wolny.

Kostrzyński to leśnik, były myśliwy, filmowiec, obserwator dzikiego życia, obrońca praw zwierząt. Prowadzi swój kanał na YouTube pt. "Marcin z lasu", na którym zamieszcza filmy dla dzieci pt. "Przyrodyjki, czyli o zwierzętach historyjka". Dla dorosłych są cykle "Za kamerą" i "Ekoblabla".

Z kolei w piątek, 25 maja, do Chełma przyjedzie Szymon Banaszczyk, podróżnik z Gdyni, włóczykij, marzyciel – szukający celu i sensu. Kiedy jest w drodze, najbardziej ceni sobie spotkania z ludźmi. Poznawanie tego, jak żyją i myślą. W życiu zdarzyło mu się robić już różne rzeczy. Pracował w handlu, w ubezpieczeniach, jako kelner, sprzątacz, przeprowadzał badania, uczył w szkole, a obecnie zamieszkał w najszczęśliwszym mieście w Polsce i zajął się wychowywaniem. O swoim rocznym wolontariacie w Boliwii wśród dzieci ulicy opowie podczas spotkania w Zespole Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich. Początek o godz. 12. Wstęp wolny.

Niedziela, 27 maja, upłynie pod znakiem życia i twórczości Zofii Kossak z okazji 50. rocznicy śmierci pisarki. O godz. 12 organizatorzy zapraszają na wykład ks. dr Krzysztof Stola zatytułowany "Błogosławiona wina...". W programie również wykład Waldemara Michalskiego "Zofii Kossak Rok polski – ku pokrzepieniu serc, słowem malowany" oraz wykład "Zofia Kossak krzyż w jej życiu i twórczości" autorstwa Stefanii Michalskiej. Konferencja odbędzie się w sali różańcowej przy Sanktuarium MB Chełmskiej.


Teraz czytane:

Skrzyżowanie przy ul. Lwowskiej doczeka się przebudowy [TUTAJ]

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe