Chełm: Festiwal Kolory Muzyki wędruje po mieście

  • 20.05.2018, 00:05
  • AN
Chełm: Festiwal Kolory Muzyki wędruje po mieście
Znamy program tegorocznego festiwalu Kolory Muzyki. Wiemy już, kto wystąpi, a także gdzie odbywać się będą koncerty. Czy nowa formuła imprezy spodoba się mieszkańcom miasta? Czekamy na Wasze opinie na naszym Facebooku. Piszcie, co sądzicie o tegorocznej edycji festiwalu, nowych pomysłach i doborze wykonawców.

Gwiazdami tegorocznego festiwalu będą: Cleo, Sarsa, Andrzej Piaseczny, Kasia Kowalska oraz Ms. Obsession. W programie znajdą się również dwie zupełnie nowe imprezy.

- Przygotowujemy dwa wydarzenia, które z uwagi na różnorodność gatunków muzyki, znakomicie wpiszą się w ideę festiwalu. Chcemy, aby imprezy te jak najbardziej angażowały publiczność i przynajmniej w części opierały się na lokalnych muzykach – mówi Małgorzata Paździor-Król, dyrektor Chełmskiego Domu Kultury.

Pierwszym wydarzeniem jest, planowana na 21 lipca, biesiada "Reczka, Rzeczka i Poleczka". Podczas rodzinnego pikniku utrzymanego w stylu ludowym wystąpią kapele, będzie można skosztować polskich specjałów kulinarnych, odwiedzić stoiska z twórczością folklorystyczną, wziąć udział w grach, konkursach i zabawach. Z pomocą tancerzy Zespołu i Tańca Ziemi Chełmskiej uczestnicy poznają podstawowe kroki polskich tańców ludowych. Nie zabraknie też tradycyjnych zabaw dla najmłodszych. Gwiazdą wieczoru będzie Rokiczanka, jeden z najpopularniejszych polskich zespołów ludowych.

Kolejną nową imprezą będzie Retro Potańcówka "Pardon, to tu?", która 28 lipca przeniesie nas w barwne lata dwudzieste i trzydzieste ubiegłego wieku, sprawiając, że przez chwilę poczujemy się jak w międzywojennym Chełmie. Do tańca przygrywać ma nowo powstała chełmska Orkiestra z Kina Corso, złożona w większości z muzyków, których pamiętamy z projektu Opole`80. Aktualnie artyści opracowują nieśmiertelne foxtroty, walce, polki i sztajery. Podczas koncertu pojawić się mają m.in. utwory z repertuaru Mieczysława Fogga, Eugeniusza Bodo, Zuli Pogorzelskiej czy Hanki Ordonówny. Występ Orkiestry z Kina Corso poprzedzi koncert starych piosenek podwórkowych.

Z uwagi na dodatkowe wydarzenia wpisane w Kolory Muzyki oraz ze względu na zróżnicowane opinie mieszkańców co do wyboru miejsca na koncerty, w tym roku festiwal odbyć się ma aż w trzech miejscach.

- Zdania na temat lokalizacji były i są bardzo, ale to bardzo podzielone. Nie brakuje głosów mówiących o tym, że to pl. Łuczkowskiego jest najlepszym miejscem na imprezy plenerowe. Z drugiej strony wiele osób jest przekonanych, że zdecydowanie lepszy klimat jest pomiędzy ulicą Strażacką, Lubelską i pl. Gdańskim i nie chcą słyszeć o innym miejscu. Nie brakuje też tych, którzy zdecydowanie bardziej wybraliby się na festiwal umiejscowiony na łonie natury, np. w parku miejskim. Tak więc wybór któregokolwiek z tych miejsc spotka się z niezadowoleniem pozostałej grupy osób, a nie sposób spełnić wszystkich oczekiwań jednocześnie – mówi prezydent Agata Fisz.

Dlatego władze miasta postanowiły w tym roku jeszcze bardziej zmienić formułę festiwalu Kolory Muzyki. Każda z cotygodniowych odsłon odbędzie się w innym miejscu. Każda lokalizacja powiązana jest z proponowanym repertuarem. Impreza ludowa znakomicie wpisuje się w otoczenie zieleni parku, potańcówkom w międzywojennym klimacie odpowiada zamknięta zabudowa dawnego rynku chełmskiego, a koncertom otwarta przestrzeń okolic Zorzy. Tegoroczna formuła nie oznacza jednak, iż podział na różne lokalizacje festiwalu zostanie już na zawsze.

- Chcemy być elastyczni, zarówno pod względem pomysłów, repertuaru, lokalizacji, jak i charakteru organizowanych w Chełmie wydarzeń kulturalnych. Dlatego staramy się cały czas wprowadzać nowe wydarzenia. Temat lokalizacji też zawsze będzie otwarty – mówi prezydent Chełma. – Nie zmienia to jednak faktu, iż to pl. Łuczkowskiego jest tym głównym miejscem. Dlatego to tam odbędzie się w tym roku szereg innych imprez, koncertów i nowych przedsięwzięć kulturalnych. Sądzę, że już niedługo gotowy będzie program wydarzeń na najbliższe miesiące.

 

Program festiwalu Kolory Muzyki:

park miejski

20 lipca – Andrzej Piaseczny, Ms. Obsession

21 lipca - "Reczka, rzeczka i Poleczka czyli Biesiada Chełmska"

Plac Łuczkowskiego

27 lipca - Kasia Kowalska

28 lipca – Retro Potańcówka "Pardon, to tu?"

Plac Gdański/ulica Strażacka

3 sierpnia - Cleo

4 sierpnia - Sarsa


Podobne tematy:

Seniorzy dzieciom [ZOBACZ]

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe