Chełm: Seniorze, marsz do lasu!

  • 18.05.2018, 21:59
  • AN
Chełm: Seniorze, marsz do lasu!
Uniwersytet Trzeciego Wieku przy PWSZ organizuje I Chełmski Marsz Nordic Walking, pod hasłem "Zdrowy senior". Impreza ma charakter otwarty. - Zapraszamy wszystkich seniorów, tych zrzeszonych w klubach i tych, którzy po prostu chcą aktywnie spędzić czas - zachęca Krystyna Sawa, przewodnicząca UTW.

19 maja zbiórka o godz. 10 przed wejściem do lasu Borek od strony ul. Wojsławickiej. Organizatorzy przewidują, że w marszu weźmie udział co najmniej 70 osób, a więc warto to zobaczyć i uczestniczyć. W seniorach siła!

- Planujemy dwie trasy, jedną dla osób, które są mniej aktywne. Będzie to spacer na ok. 2,5 km. Druga trasa przewidziana jest dla seniorów, którzy już uprawiają nordic walking. Przejdą 4,5 km. Jedną grupę poprowadzi trener Bolesław, drugą przewodniczący rady miasta Zygmunt Gardziński - wyjaśnia przewodnicząca Sawa. - Zanim rozpocznie się marsz, trener Bolesław przeprowadzi rozgrzewkę, a także wyjaśni m.in. jak prawidłowo posługiwać się kijkami.

Na wszystkich uczestników na mecie czekać będą certyfikaty. Impreza organizowana jest w Chełmie po raz pierwszy, ale jej organizatorzy mają nadzieję, nie po raz ostatni.

- Chcemy również pokazać społeczeństwu, że Uniwersytet Trzeciego Wieku to nie tylko wykłady, ale również aktywne spędzanie wolnego czasu - dodaje przewodnicząca.

Na tym nie koniec aktywności seniorów. W czerwcu planują wielki piknik integracyjny z okazji 10-lecia istnienia chełmskiego UTW, który odbędzie się w siedzibie PWSZ w Depułtyczach.


Gorący temat:
Jedno nieostrożne kliknięcie może nas sporo kosztować [SPRAWDŹ]

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe