Region: Przestępcza grupa przemytnicza rozbita

  • 18.05.2018, 13:08
  • (apm)
Region: Przestępcza grupa przemytnicza rozbita
Prokuratura Okręgowa w Lublinie Ośrodek Zamiejscowy w Chełmie prowadzi śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przemytem papierosów na ogromną skalę. Zarzuty usłyszało 13 podejrzanych. Szacuje się, że przez ich działania Skarb Państwa poniósł straty w wysokości ponad 5 mln zł.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie wspierani przez innych funkcjonariuszy przeszukali kilkanaście domów, pomieszczeń gospodarczych i samochodów. Zatrzymali 10 osób, które uczestniczyły w przestępczym procederze. Zabezpieczyli ponad 4 tys. paczek papierosów bez akcyzy.

Jak ustalili mundurowi, zatrzymane osoby sprowadzały, nabywały, przechowywały, przewoziły, a następnie wprowadzały do obrotu wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Jeden z zatrzymanych, 53-letni mieszkaniec woj. lubuskiego, zajmował się organizowaniem skupu. - To on planował terminy dostaw oraz miejsca ich nabycia. Mężczyzna utrzymywał stały kontakt z dostawcami i odbiorcami papierosów, które sprowadzane były zza wschodniej granicy – informuje lubelska policja.

Papierosy następnie sprzedawane były na terenie woj. lubuskiego i dolnośląskiego. Wspólnikiem 53-latka, a zarazem kolejnym koordynatorem tych działań był 25-letni mieszkaniec woj. dolnośląskiego.

Szacuje się, że członkowie grupy wprowadzili do obrotu ponad 260 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Uszczuplenie w podatku akcyzowym wyliczono na ponad 5 milionów złotych.

Zatrzymani zostali doprowadzeni w ubiegłym tygodniu do Prokuratury Okręgowej w Lublinie Ośrodek Zamiejscowy w Chełmie, gdzie usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Zastosowano wobec nich środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych, dozoru policji i zakazu opuszczania kraju. Dokonano także tymczasowego zajęcia mienia o wartości ponad 100 tys. zł.


Teraz czytane:

Wypadek na przejściu dla pieszych [SPRAWDŹ]

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Robot
Robot 19.05.2018, 08:54
Kogo rozbili haha jak wszyscy na wolności :)

Pozostałe