Chełm: Działkowcy mogą już składać wnioski

  • 18.05.2018, 08:50
  • AN
Chełm: Działkowcy mogą już składać wnioski
Do 8 czerwca trwa nabór wniosków na wsparcie dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych. W sumie do rozdysponowania jest 100 tys. zł. Tego typu wsparcie udzielane będzie w naszym mieście po raz pierwszy.

Każdy z Rodzinnych Ogrodów Działkowych, działających na terenie miasta, może ubiegać się o wsparcie w wysokości 80 proc. wartości planowanego zadania. Nie może być to jednak kwota wyższa niż 15 tys. zł. O dotacje działkowcy nie mogą starać się co roku.Może być ona przyznana konkretnemu ogrodowi nie częściej niż raz na cztery lata.

Aby otrzymać wsparcie od miasta, zarząd ROD musi złożyć odpowiedni wniosek i spełnić wymogi formalne. Konkurs na dofinansowanie inicjatyw działkowiczów właśnie został ogłoszony. Wszelkie formalności zostały uwzględnione w regulaminie, który jest załącznikiem do uchwały rady miasta w tej sprawie.

Pomysł przygotowania takiej uchwały był odpowiedzią na prośby przedstawicieli Rodzinnych Ogrodów Działkowych, które wpłynęły w IV kwartale 2017 r. oraz w styczniu tego roku. Działkowcy wystąpili z pisemnymi wnioskami do prezydent Agaty Fisz o wsparcie finansowe prac związanych z rozbudową lub modernizacją infrastruktury ogrodowej.

Kompletne wnioski o udzielenie dotacji celowej, wraz z wymaganymi załącznikami, można składać do 8 czerwca w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Chełm, ul. Lubelska 65 w godzinach pracy urzędu tj. od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30.

Formularz wniosku dostępny jest w Biurze Inwestycji Miejskich pok. 20A, w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce: Ogłoszenia - Ogłoszenia zwykłe oraz na stronie internetowej miasta www.chelm.pl w zakładce Miasto i Urząd - Ogłoszenia.

Dodatkowe informacje na temat zasad udzielania dotacji można uzyskać w Biurze Inwestycji Miejskich pok. 20A i pod numerem telefonu 82 564 38 67 lub 82 565 45 80.


Teraz czytane:
Kobieta została potrącona na przejściu dla pieszych [CZYTAJ]

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe