Chełm: Nie dali się oszukać

  • 11.05.2018, 14:27 (aktualizacja 11.05.2018 14:34)
  • E.C.
Chełm: Nie dali się oszukać
Do kilu mieszkańców Chełma dzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Informował o oszustach, którzy chcą ukraść pieniądze z kont bankowych. Wypytywał przy tym o rachunki bankowe tych osób. Na szczęście, żaden z rozmówców nie podjął tematu i o tego typu telefonach powiadomił dyżurnego chełmskiej komendy.

To już nie pierwszy raz, kiedy do dyżurnego chełmskiej komendy docierają zgłoszenia dotyczące próby wyłudzenia pieniędzy. Taka sytuacja miała miejsce wczoraj. Do kilku mieszkańców Chełma zadzwonił nieznany mężczyzna, który podawał się za policjanta. Mówił przy tym, że oszuści, którzy pozostają w zmowie z pracownikami banku chcą ukraść pieniądze z rachunków. Wypytywał również o ich konta bankowe. Osoby, do których się dodzwonił wykazały czujność i nie kontynuowały dalszej  rozmowy. Żadna z nich nie dała się oszukać, a o telefonach tych powiadomiła dyżurnego chełmskiej komendy.
Policjanci proszą o zachowanie ostrożności w tego typu telefonach.

    Apelujemy o ostrożność w przypadku tego typu telefonów. Nie decydujmy się pochopnie na wypłatę i przekazanie pieniędzy. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez tych rozmówców. Pamiętajmy, że funkcjonariusze Policji  nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nie proszą też o przekazanie pieniędzy. Zanim podejmiemy jakiekolwiek decyzje poradźmy się osób najbliższych. Ustalmy czy osoba, która dzwoni jest tą osobą, za którą się podaje. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości skontaktujmy się z jednostką Policji dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub też 112.


Teraz czytane:

Pojechał po piwo z promilami we krwi [CZYTAJ]

E.C.
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe