Krasnystaw: Sygnalizacja świetlna potrzebna od zaraz?

  • 30.04.2018, 10:10 (aktualizacja 02.05.2018 13:39)
  • GD
Krasnystaw: Sygnalizacja świetlna potrzebna od zaraz?
Prawie 500 osób podpisało się pod petycją dotyczącą uruchomienia systemu sygnalizacji świetlnej w mieście. Z taką inicjatywą wyszła rada seniorów.

O inicjatywie poinformowała przewodnicząca Urszula Hus na ostatniej sesji Rady Seniorów Miasta Krasnystaw. - W imieniu mieszkańców Krasnegostawu, a szczególnie ludzi starszych i seniorów, zwracam się do władz samorządowych o włączenie do planów rozwoju miasta zadania pod nazwą "Uruchomienie sygnalizacji świetlnej w mieście". Główny powód to m.in. rosnąca w bardzo szybkim tempie liczba pojazdów poruszających się po miejskich ulicach.

Przekonywała, że układ topograficzny miasta zmusza do uruchomienia systemu sygnalizacji świetlnej. Kolejny powód to usytuowanie szkół, do których dzieci i młodzież przechodzą przez bardzo niebezpieczne przejścia. Dotyczy to również dróg do kościołów, szpitala i cmentarza parafialnego. Rada seniorów zebrała w tej sprawie 497 podpisów.

Burmistrza Hanna Mazurkiewicz odpowiedziała, że rozumie potrzeby seniorów w zakresie uruchomienia sygnalizacji świetlnej w Krasnymstawie. Stwierdziła jednak, że postulaty seniorów będą trudne lub niemożliwa do zrealizowania.

- Główne szlaki komunikacyjne na terenie miasta to drogi powiatowe. Dlatego nie wszystko zależy od nas. Powiat jest przeciwny sygnalizacji świetlnej, bo może ona pogorszyć płynność ruchu - tłumaczyła burmistrz.

Do sprawy na piątkowej sesji rady miasta powrócił przewodniczący Janusz Rzepka. Chciał wiedzieć, dlaczego opinia Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie w sprawie sygnalizacji świetlnej nadal jest negatywna.

- Sygnalizacja świetlna nie zawsze się sprawdza i niekiedy przynosi odwrotny skutek do zamierzonego. W Krasnymstawie niewiele przemawia za tym, aby uruchomić taki system. Bardziej wskazane byłyby tzw. aktywne przejścia dla pieszych z migającymi światłami ostrzegającymi kierowców o osobach przechodzących lub zamierzających przedostać się na drugą stronę ulicy - skwitował mł. insp. Janusz Pudźwa, zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Krasnymstawie.

Rada seniorów zamierza  zwrócić się jeszcze do władz powiatu o oficjalne stanowisko w sprawie uruchomienia sygnalizacji świetlnej w Krasnymstawie.


Teraz czytane:

Mieszkańcy Dubienki żyją w strachu przed podpalaczem domów [TUTAJ]

GD
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe