poniedziałek, 29 kwietnia 2024 11:09
News will be here

Udany weekend chełmskich biegaczy

Czterech reprezentantów z grupy Chełm Biega dołączyło do szczęśliwych posiadaczy Korony Polskich Półmaratonów. Ten prestiżowy tytuł otrzymują osoby, które w ciągu roku kalendarzowego ukończą przynajmniej pięć spośród dziesięciu biegów, wymienionych w regulaminie KPP.

W niedzielę (15 października) w Krakowie odbył się 4. PZU Cracovia Półmaraton Królewski. W imprezie wystartowało prawie 8,5 tys. biegaczy, w tym czworo zawodników z grupy Chełm Biega: Artur Juszczak, Justyna Grzech, Rafał Grzech i Krzysztof Bielski. Dla reprezentantów naszego miasta był to ostatni krok do zdobycia Korony Polskich Półmaratonów. Chełmianie bez problemów pokonali dystans 21 km i 97,5 m, sięgając tym samym po prestiżowe tytuły. Najlepszy czas zanotował Juszczak (2 godz. 6 min i 35 sek.). Za nim na metę wbiegli: Justyna Grzech (2 godz. 10 min i 14 sek.) i Rafał Grzech (2 godz. 10 min i 16 sek.), z kolei Bielski ukończył wyścig w czasie 2 godz. 18 min i 15 sek.

Bój o Koronę Polskich Półmaratonów cała czwórka zawodników rozpoczęła w marcu w Gdyni. Później reprezentanci grupy Chełma Biega ukończyli biegi w Warszawie, Białymstoku, Wrocławiu, a przed dwoma tygodniami w Krakowie.

Więcej o sukcesach chełmskich biegaczy przeczytacie w najnowszym numerze Super Tygodnia Chełmskiego.