Chełmianka wygrywa i zbliża się do lidera

Gol Przemysława Banaszaka zapewnił Chełmiance siódme zwycięstwo w rozgrywkach III ligi (grupy IV). W sobotę podopieczni trenera Artura Bożyka znów okazali się lepsi, tym razem od Karpat Krosno.

Autor: z archiwum

W pierwszej połowie na boisku dominowali gospodarze. Swoją przewagę biało-zieloni udokumentowali w 23. minucie. Jeden z obrońców Karpat wycofał piłkę do bramkarza. Pressing Przemysława Banaszaka i jego kolegów opłacił się, bo golkiper minął się z futbolówką, a wspomniany Banaszak trafił do pustej bramki. Więcej goli w tej części meczu kibice już nie zobaczyli. Oba zespoły miały swoje szanse, ale brakowało dokładności w fazie finalizacji. W 90. minucie Chełmianka mogła podwyższyć rezultat. W polu karnym gości faulowany był Mateusz Kompanicki i sędzia podyktował "jedenastkę". Niestety bramkarz Karpat wyczuł intencje strzelca – Michała Wołosa i obronił jego strzał. Ostatecznie trzy punkty i tak pozostały w Chełmie. Dzięki wygranej podopieczni trenera Artura Bożyka mają ich już na koncie 24, a do lidera z Oświęcimia tracą tylko pięć oczek. Warto również dodać, że w sobotę do gry wrócili kontuzjowani w ostatnim czasie Michał Kowalczyk i Przemysław Kwiatkowski. Obaj zawodnicy pojawili się na boisku w drugiej połowie spotkania.

Chełmianka Chełm – Karpaty Krosno 1:0 (1:0)

Bramka: Banaszak 23`.

Chełmianka: Drzewiecki – Wołos, Chodziutko, Jabkowski, D. Niewęgłowski, Uliczny, Kotowicz (72 Pritulak), Budzyński (67 Kwiatkowski), Kobiałka, Kompanicki (90+1 Koprucha), Banaszak (79 Kowalczyk).

Karpaty: Krawczyk – Gawle, Kołodziej, Dudek, Świech, Wawoczny, Białasik (59 Wcisło), Kantor (90 Kolbusz), Kuliga, Cempa, Mordec.

Żółte kartki: Wawoczny, Kantor, Mordec, Kołodziej.

Sędziował: Mateusz Czerwień (Kraków).

Wyniki pozostałych sobotnich spotkań 14. kolejki III ligi (grupy IV): Stal Rzeszów – MKS Trzebinia 1:1, Soła Oświęcim – Spartakus Daleszyce 1:3, Wiślanie Jaśkowice – JKS 1909 Jarosław 4:2, Wólczanka Wólka Pełkińska – Motor Lublin 1:0, Orlęta Radzyń Podlaski – Resovia Rzeszów 1:2, Avia Świdnik – Podlasie Biała Podlaska 2:1, KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Podhale Nowy Targ 1:1. Mecz: Wisła Sandomierz – Unia Tarnów 1:0

1 Soła Oświęcim 14 29 28-16
2 Motor Lublin 14 28 30-14
3 KSZO 1929 Ostrowiec Ś. 14 27 22-15
4 Resovia Rzeszów 14 26 21-10
5 Stal Rzeszów 14 26 21-10
6 Wólczanka Wólka P. 14 25 18-14
7 Chełmianka Chełm 14 24 17-11
8 Wiślanie Jaśkowice 14 23 24-15