Rolnicy podziękują za plony

  • 17.08.2017, 09:56
  • DBEZ
Rolnicy podziękują za plony
Żniwa dobiegają końca, więc czas pomyśleć o dożynkach. Gminy powiatu chełmskiego pełną parą przygotowują się już do tych uroczystości. Zobaczcie, co i gdzie się będzie działo.

Niedziela 20 sierpnia

Gmina Białopole

Tradycyjnie już dożynki odbędą się na placu targowym w centrum miejscowości. Poprzedzi je msza święta w intencji rolników, którą zaplanowano na godz. 11.30. Od godz. 13 na scenie rozpoczną się wystąpienia okolicznościowe, a następnie zagrają zespoły i zaśpiewają soliści. W trakcie dożynek wręczane będą nagrody zwycięzcom konkursów. Imprezie towarzyszyć będzie wystawa płodów rolnych. Dożynki zakończy zabawa ludowa.

Gmina Dubienka

Mieszkańcy spotkają się na placu przed Czołgiem. Święto plonów rozpocznie korowód, który po godz. 11.40 wyruszy do kościoła parafialnego w Dubience, gdzie odbędzie się msza święta. O godz. 13.30 uczestnicy dożynek spotykają się ponownie pod sceną na centralnym placu. Nagrody otrzymają zwycięzcy konkursów na wieniec i chleb dożynkowy. Na scenie wystąpią Dębinki zza rzeki, Interia X, Żmudziacy, Horodlacy oraz soliści: Oliwia KorkoszMałgorzata WinnikRafał Borowski i Kaja Zmysłowska. Zaplanowano ogródek piwny. Jak zawsze również można liczyć na stoiska kół gospodyń wiejskich.

Gmina Leśniowice

Dożynki odbędą się na stadionie sportowym w Leśniowicach. Rozpoczną się o godz. 14 wystąpieniami okolicznościowymi. W części artystycznej, która rozpocznie się o godz. 15.30, wystąpią: Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Leśniowic, uczniowie Szkoły Podstawowej w Leśniowicach, grupy taneczne Saltatores i Saltatores Junior, dziewczyny "No Name" z Leśniowic, zespoły śpiewacze "Sielanki", "Kumowianki" i "Rakołupianki", zespół muzyczny "Good Band" z Majdanu Leśniowskiego i kapela ludowa "Siennica" z Siennicy Różanej. O godz. 18 wystąpi "Shantel". Zabawa z zespołem "Pryzmat" rozpocznie się o godz. 20.

Gmina Siedliszcze

Scena dożynkowa ustawiona zostanie w amfiteatrze przy Zespole Szkół w Siedliszczu. Uroczystości rozpoczną się o godz. 12 mszą świętą, po której nastąpi powitanie gości. Kolejnym punktem programu będą występy zespołów ludowych: "Kłosy" oraz "Siedliszczanie znad Wieprza". Odbędzie się również pokaz UKS Dragon Siedliszcze. Później zaśpiewają laureaci III Przeglądu Muzykujących Rodzin: Jolanta i Weronika Jędruszak oraz zespół rodziny Wilgosów "Nie na jeden raz" z Białopola. O godzinie 15 rozpoczną się zawody strażackie. Magik Marcus swój występ rozpocznie o godz. 16.45. Godzinę później na scenie wystąpią: Martyna PolaszakPatrycja Tomaszewska i Weronika Jędruszak.

Niedziela 27 sierpnia

Gmina Kamień

Uroczystości odbędą się przy świetlicy w Ignatowie Kolonii. Tradycyjnie otworzy je korowód dożynkowy, który zaplanowano na godz. 13.15. Przy świetlicy zostanie również odprawiona msza święta, połączona z poświęceniem wieńców. Tuż po jej zakończeniu odbędzie się uroczyste wręczenie odznaczeń "Zasłużony dla gminy". Będą też ogłoszone i rozstrzygnięte konkursy na najładniejszy wieniec dożynkowy i najlepiej wypieczony bochen chleba. W części artystycznej wystąpią: miejscowe zespoły śpiewacze "Koral", "Rosa" oraz zespół z Ukrainy, kapela "Kataryna", młodzieżowy zespół "Stone" ze Szkoły Podstawowej w Kamieniu, Ewa Stafińska. Zabawa z zespołem "Revers" rozpocznie się o godz. 20.

Gmina Sawin

Dożynki rozpoczną się o godz. 11.30 mszą św. w kościele parafialnym w Sawinie, skąd korowód przejdzie do parku. Tam odbędzie się część oficjalna. Na scenie wystąpią formacje dziecięce, młodzieżowe, soliści i zespoły ludowe oraz goście z Ukrainy. O godz. 21 zagra zespół "Veegas". Dożynkom będą towarzyszyły zawody wędkarskie i strzeleckie. Dodatkowo w programie: UFO BUFFO - dziecięcy park rozrywki, przejażdżki kucykiem, mała gastronomia oraz konkurs dla wszystkich odwiedzających festyn.

Gmina Wojsławice

Organizatorzy zapraszają na plac targowy, gdzie stanie scena dożynkowa. Msza święta rozpocznie się o godz. 12. Nie zabraknie tradycyjnego korowodu dożynkowego. Ważnym elementem uroczystości będzie oficjalne przekazanie samochodu pożarniczego dla OSP Wojsławice. Po powitaniu gości i wystąpieniach nastąpi wręczenie nagród w konkursie na "Najaktywniejsze Sołectwo". O godz. rozpocznie się część artystyczna. W przerwach ogłaszane będą wyniki konkursów. W bloku artystycznym, który rozpocznie się o godz. 17, wystąpią zespoły: "Cuda Wianki" z Dorohuska, "Wołyńskie Słowiki" z Ukrainy. Mada Bus+Beatboxer Pasta "Sound Of Styles". O godz. 20 zagra zespół "SONiC". Zabawa taneczna z zespołem Trio-Top rozpocznie się o godz. 21.

Gmina Żmudź

Jak zwykle dożynki odbędą się na placu przy szkole w Żmudzi. Rozpoczną się o godz. 13 mszą świętą. Następnie po powitaniu gości, zatańczą dzieci uczestniczące w zajęciach Centrum Kultury w Żmudzi. Zagra również orkiestra dęta. Po godz. 15 na scenie wystąpi znany zespół Trubadurzy z przebojem "Znamy się tylko z widzenia". W programie artystycznym wstąpi również Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej. W programie artystycznym nie zabraknie Jarzębinek, Żmudziaków, grupy wokalno-muzycznej Jak-Band. Gwiazdą wieczoru będzie zespół disco polo Veegas. Zabawę poprowadzi Ricco. Nie zabraknie bogato zaopatrzonych stoisk, przygotowanych przez miejscowe gospodynie.

DBEZ

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe