Włodawa: Wirusy atakują dzieci. Na pediatrii szybko ubywa wolnych łóżek

  • 10.05.2022, 15:39 (aktualizacja 10.05.2022, 22:18)
  • Faj
Włodawa: Wirusy atakują dzieci. Na pediatrii szybko ubywa wolnych łóżek Pixabay
Mali pacjenci walczą z infekcjami górnych dróg oddechowych. Szpital zapewnia, że żadnego malucha nie odprawi z kwitkiem.

- Syn jest przeziębiony już drugi raz w ciągu ostatnich kilku tygodni. Raz skorzystaliśmy z nocnej i świątecznej opieki medycznej, bo w nocy zaczął gorączkować i mocno kaszlał. Za drugim razem pojawiły się też problemy żołądkowe - powiedziała nam pani Anna, mama 4-latka. - Córeczka sąsiadki kaszle od kilku dni. W przychodni jest mnóstwo mam z małymi dziećmi - dodaje.

Najwięcej małych pacjentów ma infekcje wirusowe, grypopochodne, ale też tzw. jelitówki.

Oddział pediatryczny włodawskiego szpitala dysponuje czternastoma dziecięcymi łóżkami. W ubiegłym tygodniu wolne były tylko trzy.

Dyrektor SPZOZ we Włodawie uspokaja - nie ma oblężenia ani pełnego obłożenia.

- Mimo sezonowości, mamy na oddziale jedenaścioro pacjentów. Zachorowania są różne, z przewagą infekcji. Chorują dzieci w różnym wieku, nie ma reguły - poinformowała nas Teresa Szpilewicz. I zapewniła, że każdy wymagający hospitalizacji maluch zostanie przyjęty na oddział.

Lekarze apelują, by chorego dziecka nie posyłać do żłobka, przedszkola czy szkoły, żeby nie zarażało rówieśników.

- Córka jest wiecznie zakatarzona albo kaszląca. Choruje, z przerwami, odkąd zaczęła się wiosna. Na szczęście obyło się bez szpitala, ale mieliśmy kilka nieprzespanych nocy. W domu mam istną aptekę z lekami dla malucha - usłyszeliśmy od pani Natalii, mamy 3-latki.

Warto pamiętać:

Przypominamy, że w razie nagłego pogorszenia się stanu zdrowia dziecka, pomocą służą lekarze dyżurujący w ramach nocnej i świątecznej opieki medycznej. We Włodawie poradnia mieści się w budynku szpitala, na parterze. Wejście główne - bezpośrednio z al. Józefa Piłsudskiego. Telefon: (82) 572 76 36. 

Czytaj też: Włodawa: Chirurdzy znowu operują pacjentów

 

tutaj kupisz super tydzień

Faj

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe