Pow. krasnostawski: Dziś prawdziwych studniówek już nie ma [ZDJĘCIA+WIDEO]

  • 19.01.2022, 21:56 (aktualizacja 20.01.2022, 10:53)
  • GD
zdjęcie ze studniówki w rolniczaku Fot. Teresa Hałas i ZS nr 2 Krasnystaw
Z powodu pandemii nie wszędzie w tym roku odbędą się studniówki. Bale mają już za sobą uczniowie Jagiełły i dawnego "rolniczaka", ale nie wszyscy chcieli się bawić. W dwóch innych placówkach zainteresowanie było znikome lub nieopłacalne. Impreza w Zespole Szkół w Żółkiewce jest uzależniona od sytuacji sanitarnej.

Zaczynamy od studniówek, które odbyły się 8 stycznia. W Pawłowie bawili się uczniowie trzech klas Zespołu Szkół nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Krasnymstawie, którzy kształcą się na kierunkach: technik informatyk, technik hotelarz, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik geodeta, a także technik elektronik. Wśród zaproszonych gości byli m.in. burmistrz Robert Kościuk, przewodniczący rady powiatu Witold Boruczenko i przedstawiciel krasnostawskiej posłanki na Sejm RP Mirosław Księżuk.

- Z osobami towarzyszącymi przybyło 38 uczniów, co stanowi ok. połowę osób z tego rocznika. Obecność na studniówce nie jest obowiązkowa. Każdego roku decyzja o udziale to indywidualna decyzja uczniów i ich opiekunów - mówi dyrektor szkoły Renata Burdan.

Polonez w wykonaniu uczniów ZS nr 2 w Krasnymstawie

Zdecydowanie większa frekwencja była w I LO im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie. Uczniowie tej szkoły studniówkowego poloneza tańczyli w jednym z krasnostawskich domów weselnych. Gośćmi byli tam m.in. posłanka Teresa Hałas i starosta Andrzej Leńczuk.   

- Bawiło się 57 uczniów, czyli blisko 80 procent przyszłych maturzystów. Zabawa trwała do białego rana. Dało się zauważyć, że uczestnicy byli jej spragnieni - opowiada Anna Patejuk, dyrektor I LO.   

Do zabawy zaplanowanej na 5 lutego w Maciejowie przygotowują się jeszcze uczniowie Zespołu Szkół w Żółkiewce. Zainteresowanie wyraziła ponad połowa przyszłych absolwentów.  

- Uczestnictwo zadeklarowało 15 z 25 uczniów. Czy studniówka się odbędzie, zobaczymy. Jeśli zostanie odwołana z przyczyn niezależnych od organizatora, zostanie zwrócona kaucja za rezerwację. Przepadnie, jeśli uczniowie sami zrezygnują - wyjaśnia dyrektor szkoły Henryk Różyło.

Studniówka w II LO w Krasnymstawie nie jest planowana, choć sprawa wydawała się otwarta przez kilka miesięcy ubiegłego roku.

- W naszej szkole temat balu maturalnego upadł bardzo szybko, bo było mało chętnych - mówi Wojciech Maślona, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie.

Czytaj także: Szpital w kryzysie przez braki kadrowe

 

tutaj kupisz super tydzień

GD

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe