Włodawa: Niepełnosprawny pisarz spełnia marzenia

  • 26.11.2021, 08:53
  • kk
Włodawa: Niepełnosprawny pisarz spełnia marzenia
Specjalistyczny komputer, rehabilitacja i fundusze na opracowanie publikacji - tylko tyle potrzeba, żeby spełnić marzenia młodego twórcy.

Patryk Osieleniec od urodzenia cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, ma problemy z chodzeniem i bardzo słaby wzrok. W związku ze swoją niepełnosprawnością wymaga codziennej rehabilitacji. Mimo wielu trudności Patryk nie poddaje się i walczy o możliwość realizacji swoich pasji. 

- Pomysł na zbiórkę wyszedł od fundacji Nieskończone Możliwości. Pierwszą powieść Patryka wydaliśmy przez lokalne stowarzyszenie Lepsze Jutro. Kolejną staraliśmy się finansować sami. Z trzecią książką, ze względu na epidemię, nie możemy nigdzie pojechać. Jedna z książek mojego syna jest też nagrana, bo chcemy ją wydać w formie audiobooka. Niestety, wszystko kosztuje. Sam komputer dla osób słabowidzących to wydatek ponad 5 tys. złotych - mówi Anna Osieleniec, mama Patryka.

Chłopak od kilku lat zajmuje się hobbystycznie pisaniem opowiadań, z których powstały już trzy książki. Obecnie pracuje nad czwartą pt. "Potomac". Pracę utrudnia mu niepełnosprawność, gdyż widzi jedynie na jedno oko i to słabo. Dlatego potrzebny jest komputer z programem powiększającym obraz wyświetlany na monitorze i klawiatura z większymi i bardziej widocznymi literami.

- Pierwsze trzy książki są sensacyjne, czwarta to kryminał oparty na prawdziwych zagadkach kryminalnych. Codziennie korzystam ze starego i niedostosowanego dla osób słabowidzących komputera, co utrudnia moją pracę. Chciałbym móc pisać na komputerze dostosowanym do moich potrzeb  - mówi Patryk Osieleniec. 

Ponadto ze zbiórki zostanie sfinansowany wyjazd na turnus rehabilitacyjny dla młodego autora i jego mamy oraz rehabilitacja i bieżące leczenie (koszt fizjoterapeuty i inhalatora). Pozostała kwota pomoże w opłaceniu kosztów wykonania grafik, okładki i korekty polonistycznej dwóch książek Patryka. Zbiórka organizowana jest przez Fundację Nieskończone Możliwości w serwisie pomagam.pl.

 

kk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe