Chełm: Zapominają o znakach...

  • 25.11.2021, 09:11 (aktualizacja 25.11.2021, 09:14)
  • MP
Chełm: Zapominają o znakach...
Wyłączenie sygnalizacji świetlnej u zbiegu Lubelskiej, Szpitalnej i Trubakowskiej zweryfikowało "znajomość" przepisów u części kierowców. Wielu z nich zapomniało, że w takich sytuacjach o kolejności przejazdu decydują znaki drogowe.

Sygnały od kierowców w sprawie tego skrzyżowania otrzymujemy niemal codziennie. Skarżą się na wzajemne zajeżdżanie drogi lub blokowanie jej przez osoby, które tracą orientację.

- Ani jedni, ani drudzy nie zwracają uwagi na znaki pierwszeństwa i ustępowania przejazdu, a przecież to podstawowa wiedza przy kursie na prawo jazdy. A tymczasem, mając pierwszeństwo na Lubelskiej, trzeba się rozglądać po bocznych drogach, czy nagle ktoś z nich nie wyjedzie i nie zatrąbi klaksonem.

Jak więc należy jechać przez te skrzyżowanie? Pierwszeństwo mają kierowcy jadący wspomnianą Lubelską lub z niej zjeżdżający. Trubakowska i Szpitalna są wobec niej podporządkowane - wystarczy patrzeć uważnie, żeby dostrzec znaki, także te poziome namalowane na jezdni. Niestosowanie się do nich grozi 300-złotowym mandatem i pięcioma punktami karnymi. Jeśli dojdzie do kolizji, punktów będzie sześć, a mandat wyniesie nawet 500 zł.

Sygnalizacja w tym miejscu zostanie ponownie uruchomiona po zakończeniu prac na remontowanych odcinku Lubelskiej.

 

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
olo
olo 27.11.2021, 14:25
wyjazd z Galerii a LWL jak zwykle pcha się na "światła" blokując ruch tym jadącym prawidłowo
andy
andy 26.11.2021, 19:02
mandat tylko teoretycznie , bo policji w Chełmie nie widać

Pozostałe