Gm. Fajsławice: Oldboje zagrają w piłkę dla Zuzi 

  • 10.10.2021, 07:39 (aktualizacja 10.10.2021, 07:48)
  • GD
plakt imprezy i zuzia trzymająca w rękach maliny Fot. UG Fajsławice
Władze gminy oraz Stowarzyszenie Manufaktura Futbolu po raz drugi organizują Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Fajsławice. Tym razem celem akcji, która ma się odbyć w najbliższą niedzielę, będzie wsparcie 6-letniej Zuzi Marzec. Jej rodzice zbierają pieniądze na zakup specjalnej maszyny do czytania i pisania.

- Z powodu dużej wady wzroku dziewczynka nie jest w stanie uczyć się pisma w czarnodruku i czytania. W codziennym funkcjonowaniu stale potrzebuje pomocy i opieki rodziców lub innych osób dorosłych. Od urodzenia i zdiagnozowania wady jest regularnie rehabilitowana przez wyspecjalizowaną kadrę tyflopedagogów. Od 3. roku życia jest codziennie dowożona do przedszkola specjalnego - mówi wójt Janusz Pędzisz.

Dziewczynka rozpoczyna naukę w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych w Lublinie w klasie zerowej. Aby ułatwić jej ten edukacyjny start, rodzice planują zakup specjalnej maszyny brajlowskiej Perkins, która umożliwi Zuzi naukę pisania i czytania w warunkach domowych bez konieczności wypożyczania jej ze szkoły.

W obliczu aktualnej sytuacji epidemicznej i ewentualnego wprowadzenia nauczania zdalnego, maszyna będzie niezbędna. Zuzia będzie wykorzystywać ją do końca edukacji szkolnej. Koszt zakupu tego urządzenia wynosi 4,5 tys. zł. To duży wydatek dla rodziny Zuzi, dlatego organizatorzy turnieju pragną pomóc jej zebrać fundusze. Podczas zawodów przeprowadzone będą licytacje sportowych gadżetów, książek i fantów.

Turniej odbędzie się na boisku przy budynku Urzędu Gminy Fajsławice, w godzinach 12-18. Dla dzieci organizatorzy planują mnóstwo zabaw i atrakcji.

Czytaj także: Trzymamy kciuki za Oliwierka oraz Oddała szpik dziecku, strażacy witali ją jak bohaterkę

baner do e-wydania super tygodnia

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe