Chełm: Wolnych łóżek covidowych coraz mniej...

  • 21.09.2021, 07:53 (aktualizacja 23.09.2021, 10:53)
  • AN
Chełm: Wolnych łóżek covidowych coraz mniej...
- Szczepmy się! - apeluje Lech Litwin, wicedyrektor do spraw lecznictwa chełmskiego szpitala. - Bo będzie naprawdę źle - dodaje. Sytuacja już jest ciężka, a to dopiero początek kolejnej fali. W chełmskim szpitalu jest kilkunastu pacjentów z koronawirusem, jedna osoba walczy o życie na OIOM-ie.

Dyrektor Litwin nie ukrywa, że sytuacja w szpitalu z dnia na dzień się pogarsza. Wszystko wskazuje na to, że placówka na dniach wystąpi do wojewody o zwiększenie limitu tzw. łóżek covidowych.

- Tylko jednego dnia trafiło do nas aż ośmiu pacjentów. Oczywiście są to też osoby z regionu. Niemniej jednak w takim tempie wkrótce miejsc może zabraknąć - tłumaczy dr Litwin. - Wśród tych osób jest między innymi kobieta z oddziału ginekologiczno-położniczego, która właśnie urodziła. W ciężkim stanie jest 28-letni pacjent z Chełma, który obecnie leży na OIOM-ie. Dodam, że mężczyzna ten nie jest zaszczepiony.

Na oddziale covidowym chełmskiego szpitala zabezpieczono na razie 24 łóżka i cztery stanowiska tzw. respiratorowe. Obecnie w szpitalu przebywa ponad 15 osób zakażonych kotronawirusem. Zaledwie trzy z nich są po szczepieniu.

Na razie placówka funkcjonuje w miarę normalnie, nie ma zakazu odwiedzin na oddziałach, jednak nowy tydzień może przynieść zmiany i w tym zakresie.

- Apeluję do wszystkich, aby - jeśli nie mają pilnej potrzeby - nie odwiedzali chorych na oddziałach. Wizyty takie najlepiej ustalić z kierownikiem - wyjaśnia dyrektor Litwin. - Miejmy świadomość, że każda osoba może też przynieść wirusa na oddział.

Po ognisku koronawirusa w szpitalu w Krasnymstawie, które wybuchło dwa tygodnie temu, w ubiegłym tygodniu nie było znaczącego przyrostu nowych zakażeń w powiecie krasnostawskim. W środę przybyło pięciu chorych oraz zmarły trzy osoby z infekcją Covid- 19 i chorobami współistniejącymi. W pozostałych dniach Ministerstwo Zdrowia informowało o pojedynczych przypadkach.

W powiecie włodawskim - jak wynika z danych - w ciągu ostatniego tygodnia odnotowano w sumie pięć przypadków zachorowań (dane z 18 września). Jedna osoba zmarła z powodu Coivid-19.

Czytaj też: Cztery szkoły w Chełmie z covidem

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe