Gmina Włodawa: Gdzie ten ratownik?

  • 19.08.2021, 20:32 (aktualizacja 19.08.2021, 21:42)
  • (apm)
dziecko w wodzie
- Dlaczego na plaży przy Rusałce nie ma od kilku dni ratownika? - dociekał Czytelnik, który z dzieckiem wypoczywał nad Jeziorem Białym. - Nie otrzymaliśmy informacji, że z jakiegoś powodu kąpielisko było nieczynne - mówi Marta Wawryszuk, sekretarz gminy Włodawa i zapewnia, że sprawdzi ten sygnał.

- Z tego co wiem, to gminne kąpielisko i nad bezpieczeństwem powinien tu czuwać ratowniki - mówi Czytelnik, który w poniedziałek zadzwonił do redakcji. - Tymczasem jestem tu od kilku dni i nie zauważyłem, by ktoś pilnował kąpiących się w jeziorze.

Zgłosiliśmy ten niepokojący sygnał do Urzędu Gminy Włodawa. Sekretarz Marta Wawryszuk zdziwiła się, bo do urzędu nikt nie zgłaszał żadnych skarg, ale obiecała, że sprawie się przyjrzy.

Sezon wypoczynkowy nad Jeziorem Białym trwa. Turyści korzystają z czterech kąpielisk. Trzy zorganizowała gmina. Pierwsze tradycyjnie zlokalizowane zostało wewnątrz pomostu pływającego, który został także częściowo wyremontowany. Kolejne kąpielisko, o długości 140 metrów, znajduje się na wschodnim brzegu jeziora i trzecie (nowe) zlokalizowane zostało tuż za nim, idąc w stronę hotelu Rusałka. Czwarte kąpielisko zorganizowane zostało przy ośrodku wypoczynkowym ASTUR.

Kąpieliska są czynne siedem dni w tygodniu od godziny 10 do 18. W tych godzinach nad bezpieczeństwem wczasowiczów czuwają ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej „Stołpno” w Międzyrzecu Podlaskim. Poza terenem kąpielisk obszar wodny patroluje łódź ratownicza.

Czytaj także: Rozjechał bramę w Okunince

baner do e-wydania super tygodnia

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe