Mundurowi wsparli chorego Kubusia

  • 19.02.2021, 09:01
  • TWA
Mundurowi wsparli chorego Kubusia
Funkcjonariusze i pracownicy cywilni Zakładu Karnego we Włodawie kolejny raz udowodnili, że los chorych dzieci nie jest im obojętny, nawet jeśli nie mieszkają w naszym powiecie. Włączyli się w zbiórkę pieniędzy na rehabilitację Kubusia z Lublina.

Chłopiec urodził się we wrześniu 2018 roku i do piętnastego miesiąca życia rozwijał się prawidłowo. Rodzice zaniepokoili się jednak tym, jak stawiał pierwsze kroki. Udali się do lekarzy. We wrześniu ubiegłego roku okazało się, że chłopiec cierpi na mózgowe porażenie dziecięce objawiające się spastycznością kończyn dolnych z przewagą lewej strony.

- W wyniku zaburzeń neurorozwojowych u Kubusia występuje asymetrycznie nierówne obciążenie kończyn dolnych, a wzmożone napięcie ścięgna Achillesa sprawia, że chłopczyk chodzi na palcach. Rodzice zwrócili się z prośbą o pomoc finansową, która umożliwiłaby im pokrycie kosztów codziennej rehabilitacji i leczenia Kubusia, zaopatrzenia ortopedycznego, turnusów i zabiegów rehabilitacyjnych. Zebrane pieniądze pragną przeznaczyć również na serię zabiegów przy pomocy urządzenia Vibra 3.0, które pomoże w rozluźnieniu mięśni i poprawi równowagę ciała – tłumaczy por. Daniel Pręciuk, oficer prasowy dyrektora ZK we Włodawie.

Mundurowi nie mogli odmówić, ale pomóc może też każdy z nas. Zbiórkę pieniędzy dla chłopca wspiera fundacja: „SERCA DLA MALUSZKA”.

- Pomóc można poprzez podarowanie chłopcu 1 proc. podatku, KRS 0000387207, cel szczegółowy: 1391 Jakub Mróz, lub poprzez dokonanie wpłaty darowizny na konto: Bank Millenium 85 1160 2202 0000 0001 9214 1142 Fundacja „Serca dla Maluszka” tytułem: 1391 Jakub Mróz – dodaje Pręciuk.

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe