Niemcy wsparli włodawski szpital

  • 21.12.2020, 11:45
  • TWA
Niemcy wsparli włodawski szpital
Pięć respiratorów, 75 pulsoksymetrów oraz środki ochrony indywidualnej dla personelu medycznego. Taką pomoc lada dzień otrzyma szpital włodawski od Republiki Federalnej Niemiec.

Jest to odpowiedź na list, jaki na początku listopada starosta powiatu włodawskiego skierował do ambasadora RFN Arndta Freytaga von Loringhoven'a.

- Pomimo zapewnień naszego rządu, polska służba zdrowia boryka się z ogromnymi brakami, a w związku z tym również z wieloma potrzebami. Nasz szpital powiatowy, który został przekształcony w covidowy, wyposażony jest w 75 łóżek przeznaczonych wyłącznie dla pacjentów z koronawirusem. Brakuje nie tylko respiratorów czy tlenu, ale i podstawowych narzędzi medycznych. Każdego dnia personel boryka się z gigantycznymi problemami. Pomimo heroicznego poświęcenia lekarzy, pielęgniarek oraz pozostałej kadry, niektórych braków nie da się zastąpić wyłącznie ludzką pracą – pisał Andrzej Romańczuk w liście do ambasadora.

O tym odważnym liście starosty włodawskiego informowały media w całej Polsce. I choć naraził się nim wojewodzie lubelskiemu, to nie żałuje, że go napisał do niemieckich władz.

- Pozytywnie rozpatrzyły naszą prośbę i to jest najważniejsze. Wiemy, że zapotrzebowanie już zostało wysłane. Materiały jadą w jednym transporcie z pomocą przeznaczoną dla Warszawy, więc czas dostawy nieco się wydłuża, ale myślę, że na dniach dotrą do nas. W tym trudnym czasie każde wsparcie dla naszego szpitala jest na wagę złota i powinniśmy korzystać z takich okazji. Tym bardziej, że ten sprzęt będzie służył do ratowania życia naszych mieszkańców – podkreśla Romańczuk.

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
czytelnik
czytelnik 21.12.2020, 20:54
Można ? Można. Od rządu by nic nie dostali, a Owsiak też dla nich beee. Brawo Starosta !!!!! Tak trzymać
Romańczuk
Romańczuk 21.12.2020, 17:29
A mógł swoją wysoką pensję w części przeznaczyć na te artykuły i nie musiałby błaźnić naszego narodu na arenie międzynarodowej...

Pozostałe