Bezdomni, ale nie osamotnieni

  • 03.12.2020, 09:30
  • AN
Bezdomni, ale nie osamotnieni
Coraz więcej organizacji odpowiada na apel kierownictwa Schroniska dla bezdomnych im. św Brata Alberta. Podarunki w postaci żywności przekazali już harcerze chełmskiego hufca ZHP. Zbiórkę przetworów organizują Stowarzyszenie Lejdis&Dżentelmen Dzieciom oraz Stowarzyszenie 25+ Nasza Przyszłość.

Mimo trudnych czasów, chełmianie po raz kolejny udowadniają, że mają wielkie serca i los innych nie jest im obojętny. Na apel w naszej gazecie o pomoc schronisku najpierw odpowiedzieli harcerze. Uzbierali całkiem pokaźną ilość produktów żywnościowych, które wzbogaciły zimowe zapasy placówki. W pomoc zaangażowało się także w ostatnich dniach niezawodne stowarzyszenie Lejdis&Dżentelmen. Tym razem postanowiło pomóc dorosłym...

- Jeszcze w ten sposób nie pomagaliśmy, więc będzie ciekawie. Z artykułu w Super Tygodniu dowiedzieliśmy się, że schronisko dla bezdomnych im. św. Brata Alberta potrzebuje wsparcia. Przez pandemię placówka nie była w stanie organizować zbiórek żywności, a zima za pasem. Poczuliśmy się wywołani do tablicy - mówi Daniel Dworczyński, prezes stowarzyszenia. -  Co jest nowością dla nas, zbieramy przetwory. Każdy ma w domu jakieś pełne pyszności słoiki, bo jak przetrwać zimę bez ogóreczków, dżemów czy soków? W schronisku jest ponad 60 panów, więc zapotrzebowanie jest bardzo duże. 

Jeśli ktoś nie ma przetworów, a chciałby włączyć się do akcji, może przekazać żywność z długim terminem przydatności: makarony, kasze, ryże czy konserwy.

- Dary można zanieść bezpośrednio do schroniska, które znajduje się przy ul. Wołyńskiej 69, zadzwonić do bramki i ktoś je odbierze, skontaktować się z nami przez wiadomość prywatną na stronie FB stowarzyszenia lub przy pomocy mojego Messengera - mówi Daniel Dworczyński. - Postaramy się odebrać wszystko i przekazać schronisku. Zakładamy, że zbiórka potrwa do 5 grudnia, tak by na Mikołaja zrobić mieszkańcom schroniska małą niespodziankę.

Zbiórkę na ten sam cel organizuje również Stowarzyszenie 25+ Nasza Przyszłość. Do przekazywania podarunków żywnościowych zachęca Agnieszka Filipczuk, prezes stowarzyszenia. 

- Gdyby ktoś chciał coś oddać, a nie ma możliwości dostarczenia, proszę o kontakt. Chętnie sama odbiorę i zawiozę na miejsce - zapewnia. - Produkty można też przynieść do siedziby naszego stowarzyszenia przy ul. Wojsławickiej 2 w godz. 10-14.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe