Pow. chełmski. 42-latek uśmiercił swojego kota siekierą. Odciął mu głowę, łapkę i ogonek... [ZDJĘCIA]
To była jedna z najbardziej wstrząsających interwencji chełmskich obrońców zwierząt w ostatnich latach. 42-latek, który w bestialski sposób zamordował swojego kota siekierą, usłyszał prawomocny wyrok. Sąd Rejonowy w Chełmie zdecydował, że mężczyzna trafi za kratki. Choć wyrok roku pozbawienia wolności dla wielu wydaje się niski w obliczu ogromu cierpienia zwierzęcia, w polskim orzecznictwie to wciąż rzadki przykład bezwzględnej kary więzienia za znęcanie się nad czworonogami.
Więcej o tym makabrycznym zdarzeniu w artykule: Rok więzienia za bestialstwo w Kozie-Gotówce. Nie ma litości dla oprawcy kota [ZDJĘCIA]
fot: Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt, KMP w Chełmie
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze