Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 2 października 2022 09:30
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Gmina Dubienka

Gm. Dubienka. Łagodny wyrok za ciosy obuchem siekiery w głowę
Gm. Dubienka. Łagodny wyrok za ciosy obuchem siekiery w głowę

Zaledwie na półtora roku skazany został 59-letni mieszkaniec Krynicy za napaść siekierą na kompana od kieliszka. Poszkodowany mężczyzna dostał od niego kilka razy obuchem w głowę. Sąd jednak uznał, że sprawca nie chciał go zabić. Tylko uszkodził mu ciało...

18.05.2022 09:30
Gm. Dubienka: Pieszy zginął pod kołami volkswagena
Gm. Dubienka: Pieszy zginął pod kołami volkswagena

Do śmiertelnego wypadku drogowego doszło wczoraj po godzinie 21 w miejscowości Skryhiczyn. Volkswagen przejechał leżącego na jezdni mężczyznę. Jego życia nie udało się uratować.

12.05.2022 12:08
Nasz syn nie jest zabójcą! Rodzina walczy o niewinność mieszkańca gm. Dubienka [TYLKO U NAS]
Nasz syn nie jest zabójcą! Rodzina walczy o niewinność mieszkańca gm. Dubienka [TYLKO U NAS]

Sprawa zabójstwa w Rogatce decyzją Sądu Najwyższego wraca na wokandę Sądu Apelacyjnego w Lublinie. Dwóch podejrzanych wywalczyło kasację wyroku. Ponownie analizowany będzie ich udział w tym makabrycznym zdarzeniu. – Od początku mówiłam, że mój syn jest niewinny i nadal się tego trzymam. Mam nadzieję, że tym razem sąd go uniewinni – mówi matka 27-latka z gm. Dubienka.

12.05.2022 08:13
Gm. Dubienka: Szkoła popłynęła
Gm. Dubienka: Szkoła popłynęła

Katastrofa w budynku szkolnym należącym do gminy Dubienka i powiatu chełmskiego. Awaria w męskiej łazience doprowadziła do zalania wodą dwóch pięter. Podstawówkę zamknięto na tydzień.

08.03.2022 08:13    2
Pow. chełmski: Zalała nas fala uchodźców. Pomagamy! [ZDJĘCIA]
Pow. chełmski: Zalała nas fala uchodźców. Pomagamy! [ZDJĘCIA]

Z kraju ogarniętego wojną uciekają głównie kobiety z dziećmi i osoby starsze. Przemarznięci, zmęczeni i głodni uchodźcy szturmują naszą granicę. Po długiej podróży potrzebują, by ktoś się nimi zaopiekował. Widok małych, płaczących i zdezorientowanych dzieci ściska serce.

07.03.2022 21:34
Gm. Dubienka: Nasza bohaterka z Rogatki
Gm. Dubienka: Nasza bohaterka z Rogatki

- Idź szybko! Po drodze z nikim nie rozmawiaj. O nic nie pytaj! - tak mama szkoliła niespełna 13-letnią Wandę. Dziewczyna pomagała w ratowaniu rodziny żydowskiej. Przed starą cegielnię w Dubience zanosiła pakunki z jedzeniem i czystą bielizną. Ryzykowała życiem.

26.02.2022 07:15    1
Gm. Dubienka: Jest plaża, będzie kąpielisko
Gm. Dubienka: Jest plaża, będzie kąpielisko

Jeśli się uda, po raz pierwszy nad zalewem w Starosielu będą ratownicy. Władze gminy rozpoczęły konsultacje z mieszkańcami w tej sprawie.

23.01.2022 08:12    2
Gm. Dubienka: Pracują nad referendum
Gm. Dubienka: Pracują nad referendum

Komisarz wyborczy wyznaczył termin na zebranie podpisów za ogłoszeniem referendum w sprawie odwołania wójt Krystyny Deniusz-Rosiak. Grupa inicjatywna ma czas do 15 lutego.

11.01.2022 21:51    1
Gm. Dubienka: Kolejna odsłona protestu uczniów [ZDJĘCIA]
Gm. Dubienka: Kolejna odsłona protestu uczniów [ZDJĘCIA]

Zapowiadano konferencję, a tak naprawdę szkolna sala gimnastyczna stała się planem dla nagrania programu Zdarzenia publicznej telewizji TVP3 Lublin. Udział w nim wzięli uczniowie, ich rodzice i nauczyciele. Była też przedstawicielka lubelskiego kuratorium oświaty.

11.01.2022 06:51    1
Gm. Dubienka: Liceum walczy o przetrwanie
Gm. Dubienka: Liceum walczy o przetrwanie

Trwa zbieranie podpisów pod petycją w sprawie ratowania liceum w Dubience. Można je składać w wersji elektronicznej lub tradycyjnie. Petycja ma trafić na biurko ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka.

04.01.2022 07:34    2
Gm. Dubienka: Wójt zagrożona referendum
Gm. Dubienka: Wójt zagrożona referendum

Zawiązała się grupa inicjatywna, która chce odwołania wójt Dubienki Krystyny-Deniusz Rosiak. Jej członkowie mają zbierać podpisy za ogłoszeniem referendum w tej sprawie.

28.12.2021 08:02    3
Gm. Dubienka: Jedli i pili, ale się znudzili
Gm. Dubienka: Jedli i pili, ale się znudzili

Gdy w sierpniu 2020 roku otwarto nowe kurniki w Uchańce i wpuszczono tam zwiedzających, mieszkańcy wydawali się zadowoleni. Z zainteresowaniem oglądali nowe hale i skorzystali z poczęstunku od firmy StoFarm. Teraz niektórzy zaczynają żałować, że dopuścili do tej inwestycji. Nie chcą, by budowano nowe kurniki.

23.12.2021 07:48
Gm. Dubienka: Młodzież poszła za liderem Agrounii
Gm. Dubienka: Młodzież poszła za liderem Agrounii

Umundurowana młodzież protestowała przeciwko zamiarowi likwidacji liceum w Dubience. Uczniowie z transparentami stali przed chełmskim gmachem, a później weszli na sesję rady powiatu chełmskiego. Towarzyszyli im działacze Agrounii i lider grupy Michał Kołodziejczak, który w ostrych słowach krytykował poczynania starosty. Radni powiatowi nie dali się zakrzyczeć i podjęli uchwałę o zamiarze likwidacji liceum.

13.12.2021 08:49    6
Gm. Dubienka: Kapliczka wrastała w ziemię
Gm. Dubienka: Kapliczka wrastała w ziemię

W wyludniającej się wsi Kajetanówka niszczeje zabytek z końca XIX wieku. Tymczasowo został zabezpieczony przed zimą, ale dwie puszki farby mogą nie wystarczyć. Figura świętego Stanisława powinna trafić do renowacji.

10.12.2021 08:31    1
Gm. Dubienka: Dubieniecka bohaterka odznaczona
Gm. Dubienka: Dubieniecka bohaterka odznaczona

Wanda Więcławik z domu Steć, dawna mieszkanka Rogatki, została odznaczona za bohaterską postawę podczas II wojny światowej. Uroczystość odbyła się w jej domu w Myśliborzu.

10.10.2021 09:09
KOMENTARZE
Autor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: krasnystaw zaorać ,ogrodzić i utworzyć rezerwat -hejData dodania komentarza: 01.10.2022, 18:36Źródło komentarza: Nasi mieszkańcy protestowali w Warszawie. "Spółka CPK nas nie słucha"Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: Coraz skromniejsze te przystaneczki nie oslonia ani od deszczu ,wiatru ,a nawet slonca jednym slowem slabiutko to wyszlo.Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:13Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Karac karac jeszcze raz karac za probe omijania prawa wszystkie podmioty .Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:09Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: JonTreść komentarza: Kiedy zostaną zamontowane stare wiaty, a zezłomowane nowe? To teraz miasto będzie musiało zakupić pojazdy w których będzie max 10 miejsc siedzących natomiast pozostałe wolne miejsca będą stanowiskami dla matek z wózkami i osób niepełnosprawnych i w całości niskopodłogowe. Miejsca siedzące w takim przypadku byłyby zlokalizowane tylko w nadkolach, ewentualnie za tylnymi drzwiami. W obecnej flocie CLA każdy autobus ma wydzielone maksymalnie 2 miejsca dla osób poruszających cię na wózku lub matek z maluteńkimi dzieciaczkamiData dodania komentarza: 01.10.2022, 00:25Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Jest oburzona tym, że wiele rodzin, które otrzymały mieszkanie socjalne, przechodzi później na kogoś z rodziny. Aha. Wiele rodzin przechodzi później na kogoś z rodziny. Gramatyka języka polskiego, autorze!Data dodania komentarza: 01.10.2022, 00:17Źródło komentarza: Chełmskie mieszkania socjalne nie dla wszystkich. "To jest niesprawiedliwe!"
Reklama
Reklama