Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 14:49
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Oby wody w Białym Rowie nie zabrakło

Choć mamy jeszcze kalendarzową zimę, w Rejowcu już przygotowują się do sezonu wakacyjnego. Do publicznej wiadomości mieszkańców gminy podany został projekt uchwały rady miejskiej w sprawie wykazu kąpielisk na ten rok oraz określenia sezonu kąpielowego.
Oby wody w Białym Rowie nie zabrakło
Autor: UM Rejowiec

Wszystko wskazuje na to, że za pięć miesięcy gmina udostępni turystom kąpielisko Biały Rów. Władze samorządowe już miesiąc temu wystąpiły o jego wpisanie do rejestru kąpielisk na ten rok. Czas trwania sezonu – zgodnie z wnioskiem burmistrza - określony został w terminie od 1 lipca do końca wakacji, czyli do 31 sierpnia.

Projekt uchwały uzyskał pozytywną opinię: Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w Lublinie, Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Chełmie oraz Głównego Inspektora Ochrony Środowiska w Lublinie.

Uwagi i propozycje zmian do projektu uchwały należy kierować w formie pisemnej na adres: Urząd Miejski w Rejowcu, ul. Wiktoryna Zaleskiego 1, 22-360 Rejowiec. Ostateczny termin zgłaszania uwag i propozycji zmian mija dnia 11 lutego. Liczy się data doręczenia. Informacji na temat uchwały udziela Weronika Jaszczuk, pok. 17, tel. 82 544 42 60.

Kąpielisko Biały Rów od wielu już lat zlokalizowane jest na zachodnim brzegu akwenu. Plaża ma długość 70 metrów, zaś obszar do pływania to 55 metrów w głąb od linii brzegowej. Co roku władze samorządowe miasta zatrudniają ratowników, by czuwali nad bezpieczeństwem kąpiących. Kąpielisko jest oznaczone bojami, a woda w nim przez cały sezon regularnie badana przez sanepid. Są też przenośne toalety i pojemniki na odpady. Przed każdym sezonem plażę pokrywa świeży piasek. Obok kąpieliska planuje się zorganizować boisko do siatkówki.

W ubiegłym roku kąpieliska nie udało się otworzyć. Na przeszkodzie stanęła nie tylko pandemia. Poziom wód gruntowych był tak niski, że w zbiornik trzeba było wyłączyć z użytkowania. Ten czas wykorzystany został na jego oczyszczenie.

- Rozmawialiśmy z właścicielem. Już podjął działania, by nie dopuścić do sytuacji z ubiegłego roku – mówi Tadeusz Górski, burmistrz Rejowca.

Należy mieć nadzieję, że suszy nie będzie, pandemia odpuści, a lato nam dopisze i będziemy mogli w pełni i bez żadnych obaw korzystać z jego uroków.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Miasto Chełm - pomyślcie o parkomatach w centrum i np. przy rynku na Popiełuszki bo to jest masakra. Od urzędu nie idzie nigdzie zaparkować w promieniu przynajmniej 1 kilometra.Data dodania komentarza: 05.10.2022, 13:17Źródło komentarza: Chełm. Uwaga! Straż miejska zakłada blokady!Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Szkoda ze żabki nie stosują się do tego zakazu i nikt ich nie kontroluje czy napewno właściciel sprzedaje w śwtętaData dodania komentarza: 05.10.2022, 07:56Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitalu
Reklama
Reklama