Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 sierpnia 2022 06:23
Reklama

Ratunku! Woda zaleje mi dom

Mieszkaniec ulicy Żołnierzy I AWP w Białopolu od dwóch miesięcy czeka na odkopanie rowu odwaniającego przy drodze powiatowej. Złożył pismo do starostwa w tej sprawie, ale niczego nie osiągnął. - Woda podchodzi już pod moje budynki. Jeszcze trochę, a zaleje mi dom! - skarży się pan Stanisław.
Ratunku! Woda zaleje mi dom

Pan Stanisław napisał podanie do starostwa. Nie był to anonim. Dokument zawiera jego dane osobowe. Poprosił o interwencję w sprawie rowu znajdującego się przy szosie powiatowej z Białopola w kierunku Dubienki. Chodziło mu o odcinek obok przystanku autobusowego za szkołą.  Według jego wiedzy nowy właściciel działki zrobił sobie dojazd, zasypując rów, w którym w czasie deszczu gromadzi się woda. Poprzednio podobno woda deszczowa spływała dalej za przystanek.

- Zasypując rów, właściciel działki uniemożliwił przepływ wody, co z kolei przy dużych opadach deszczu jest dla mnie sporym utrudnieniem, bo woda podtapia mój dom. Z każdym dniem grunt jest coraz bardziej mokry. Dużo moich drzew stoi w wodzie - mówi pan Stanisław. Dostał już na początku listopada odpowiedź, że wydział infrastruktury Starostwa Powiatowego w Chełmie wszczął postępowanie mające na celu przywrócenie pasa drogowego do poprzedniego stanu. Pismo podpisał dyrektor wydziału Marek Bedliński.

- Ostatnio chciałem się dowiedzieć, co z moją sprawą i kiedy zostanie to wykonane. Usłyszałem, że nie jestem stroną, a jedynie donosicielem i nic mi nie powiedzą - skarży się pan Stanisław.

- Właściciel działki przebudował wjazd, dołożył dwa betony, i w związku z tym donosem załatwia u nas sprawy formalno-prawne. Rów nie został zasypany. My tam nic nie będziemy robili, bo woda pod górę nie popłynie. Sprawa wjazdu nie ma wpływu na odwodnienie - stwierdził Bedliński, gdy zadzwoniliśmy do niego z prośbą o wyjaśnienie.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
sąsiadka 18.01.2021 08:46
Mieszkańcy poczekajcie jeszcze trochę scalenie rozwiąże takie problemy i zmieni wygląd naszej gminy przecież obiecywali: drogi asfaltowe i z płyt ,rowy i przepusty.

Mieszkaniec 18.01.2021 11:40
Te obietnice to były przed wyborami, a Wójt na sesji sam powiedział że"u nas obiecanki są najważniejsze". To sąsiadko pamiętaj obiecanki cacanki....

111 23.01.2021 09:18
gdzie jest czterech radnych z białopola i radna powiatowa?

Gienek 23.01.2021 18:19
piszą wspólną interpelację?

123 15.01.2021 17:40
Woda jest bezcenna. Polska pustynnieje. Dom zburzyć i dać właścicielowi inną działkę. Podmokłe tereny CHRONIĆ, bo od wody zależy nasza przyszłość. Pamiętajmy, że każda mała retencja jest bezcenna

456 18.01.2021 11:46
123 sam zburz swój dom i wyprowadź się nad Wełniane.

ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
Reklama
Reklama
Reklama