Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 sierpnia 2022 06:25
Reklama Baner reklamowy salonu podróży travelplanet.pl w Chełmie

Przedwojenne szlagiery w parku czytelnika

W ramach projektu "Książka i Muzyka" Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza na koncert Małej Orkiestry Dancingowej Noama Zylberberga oraz spotkanie autorskie z Grzegorzem Kalinowskim. Wydarzenie już 4 września.
Przedwojenne szlagiery w parku czytelnika

Dwugodzinny koncert przedwojennych szlagierów w wykonaniu orkiestry odbędzie się na terenie zielonym biblioteki. Podczas spotkania ma być lekcja tanga i retro potańcówka na świeżym powietrzu. Słowo wstępne i opowieści o starej Warszawie, literaturze i muzyce snuć będzie pisarz, historyk, dziennikarz i varsavianista Grzegorz Kalinowski. Koncert rozpocznie się o godz. 19, wstęp wolny.

Mała Orkiestra Dancingowa pod dyrekcją Noama Zylberberga gra wczesny polski pop, bez nostalgii rekonstruując dźwięki ukryte pod szumem starej płyty. Dwunastoosobowy skład wykonuje muzykę dwudziestolecia międzywojennego, zgodnie z duchem czasów, z której pochodzi. Korzystając z oryginalnych nagrań, orkiestra przygotowuje aranżacje utworów w takiej postaci, w jakiej zostały skomponowane i wykonuje je, zachowując wierność stylowi. W 2018 roku orkiestra wydała swój debiutancki album.

Koncert organizowany jest dzięki wsparciu finansowemu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków Instytutu Książki. Przed koncertem, o godz. 18 odbędzie się spotkanie autorskie Grzegorza Kalinowskiego, który opowie o swojej najnowszej książce "Granatowy'44", która premierę miała dosłownie kilka dni temu.

"Granatowy'44" to opowieść o Warszawie czasu powstania. 1 sierpnia 1944 r. w Warszawie wybucha powstanie. Funkcjonariusz Policji Kryminalnej Generalnej Guberni, kapitan Wincenty Rybski wychodzi z podziemia. Po blisko pięciu latach pracy w policji i jednocześnie w podziemnych strukturach państwa polskiego ma objąć funkcję w Państwowym Korpusie Bezpieczeństwa. W planach Wincenty Rybski miał kierować jedną z jego jednostek, bądź komisariatem. Przełożeni mają jednak inne zadania. Rybski, który przed wojną służył jako śledczy w Policji Państwowej, a w trakcie okupacji brał udział w wielu zleconych przez konspirację i wykonywanych samorzutnie akcjach, dostaje kolejne, trudne zadania. Pierwszym z nich jest likwidacja grupy mścicieli, którzy nie chcą się podporządkować rozkazom dowództwa i dokonują samosądów.

Wstęp na obydwa wydarzenia bezpłatny.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
Reklama
Reklama
Reklama