Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Kapliczka na bogato ogrodzona | Super Tydzień

Był biedny drewniany płotek, a jest nowe, metalowe ogrodzenie. Kapliczka w Skryhiczynie wygląda coraz bardziej reprezentacyjnie. Mieszkańcy są tak zadowoleni, jakby dostali kilometr nowego asfaltu.
Kapliczka na bogato ogrodzona | Super Tydzień

Gmina Dubienka zadbała o wiekową przydrożną kapliczkę, ustawioną na wjeździe do wsi Skryhiczyn. Ogrodzono ją nowym, wysokim metalowym płotem.

- Od dawna już słyszałam prośby od ludzi, żeby im pomóc w ogrodzeniu kapliczki. Bardzo chcieli, żeby to zrobić do majówek - mówi wójt gminy Dubienka Krystyna Deniusz-Rosiak.

Pieniądze na to zadanie zarezerwowano w ramach funduszu sołeckiego. Można więc powiedzieć, że to wieś zdecydowała o inwestycji. Nowy płot kosztował ok. 1700 zł. Ustawiony i pomalowany został przez osoby zatrudnione przez gminę do prac społecznie użytecznych. Natomiast mieszkanki wsi w czynie społecznym wysprzątały kapliczkę.

- Niektórzy są bardziej zadowoleni, jakby dostali kilometr drogi asfaltowej. Jedna mieszkanka powiedziała, że czekała na to 70 lat - chwali władze gminy radny i zarazem strażak Wiesław Struś.

- Inicjatywa należała do mieszkańców. Nie można było im nie dać własnych pieniędzy - wyjaśnia wójt gminy, dodając, że przy tej okazji doskonale udała się współpraca z mieszkańcami.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
IreneuszZ 07.01.2020 21:18
a Kapliczka w Kajetanówce nadal nie tknięta. Może by pani Wójt przejechała obok niej i w końcu zauważyła ten zabytek, z kórym jej i proboszczowi nie po drodze. WSTYD dla rzędu Gminy i Proboszcza. Gorąco namawiam do renowacji tego zabytku.

efkaZ 29.09.2021 16:17
SZ.Pani Wójt. A temat kapliczki w Kajetanówce nadal Gminie nie leży. A co na to Rada Urzędu Gminy z panem Neczajem na czele, który pewnie nic nie wie o tym cenny zabytku. Zapraszam do sesji wyjazdowej. Wstyd i kompromitacja. A proboszcz jak zwykle "temat nie jego".Sz. Radni weźcie się za rozliczenie władzy.

Ewciamajowa 13.09.2019 09:59
Szanowna Pani Wójt. A co z zabytkową kapliczką w Kajetanówce , przy byłej szkole podstawowej. Macie ją w ewidencji gminnej. Zapraszam do odwiedzenia tego miejsca przejazdem. Warto coś zrobić z tym małym zabytkiem . Koszt niewielki a splendor turystyczny będzie. Alternatywnie proponuję przenieść tę kapliczkę na teren kościoła w Dubience , może proboszcz wówczas przypomni sobie o jej istnieniu. PILNE

ewciamajowa 16.08.2020 12:02
A u pani Wójt i Urz Gminy nadal nie widać zainteresowania zabytkową kapliczką w Kajetanówce. Wstyd i żenada. Ta kapliczka niedługo się rozsypie. Proponuję przenieść ją na teren posesji U Gminy bądź ustawić przy kościele , to może proboszcz obudzi się i coś zadziała.

zewusiaR 09.09.2019 22:06
A co z kapliczką w Kajetanówce. Zapraszam panią Wójt do odwiedzin i dobrej, pozytywnej decyzji. To 2-ga zabytkowa w Gminie. Proboszcz jej stanem się nie przejmie jak dotąd. Tam nie ma zysku. A Gmina będzie miała w dorobku zysk turystyczny i chwałę.. Sprawa pilna , idzie zima.

zewusiaR 08.08.2019 12:05
Szanowna pani Wójt, a co z kapliczką w Kajetanówce, zapomnianą przez Gminę i Proboszcza z Dubienki. Apeluję o refleksję i dobre pozytywna decyzje. Warto ten zabytek uratować jako jeden z nielicznych w Gminie.Sprawa niezbyt kosztowna, warto też nadrobić dotychczasowe zaniechania i bierność Gminy.

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama