Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Szykują się na turystów | Super Tydzień

Spółdzielnia Socjalna Słowianka zaopiekuje się budynkiem szkoły w Rakołupach. Będzie tam można przenocować i zjeść coś dobrego. Specjały spółdzielni będą też sprzedawane nad zalewem w Maczułach.
Szykują się na turystów | Super Tydzień

W Domu Spotkań "Na pograniczu kultur" w Kumowie Plebańskim odbyło się posiedzenie członków Spółdzielni Socjalnej Słowianka, podczas którego wybrano władze. Prezesem została Barbara Rybczyńska, zastępcą - Anna Bądkowska. W spotkaniu udział wzięła  Joanna Jabłońska, wójt gminy Leśniowice.

- Wystąpiłam z inicjatywą powstania tej spółdzielni, bo uważam, że należy wspierać osoby bezrobotne. Nie mogą być przecież wiecznymi stażystami. Paniom trudno byłoby się zorganizować bez pomocy, dlatego założycielem spółdzielni jest gmina. Podjęta została w tej sprawie uchwała - mówi wójt Jabłońska.

Spółdzielnia ma obecnie 10 członków. Są to panie z terenu gminy Leśniowice. Formalnie podmiot ten już istnieje, chociaż na razie trwają szkolenia, które mają ułatwić rozpoczęcie działalności. Siedzibą spółdzielni będzie budynek szkoły w Rakołupach. Do czerwca odbywają się tam jeszcze lekcje. Później szkoła zostanie zamknięta, a budynek przystosowany  do nowej działalności. Na piętrze powstaną pokoje do wynajęcia. W kuchni będą gotowane posiłki i przygotowywana garmażerka na sprzedaż.

- Spółdzielnia chce się nastawić na obsługę gości odwiedzających pobliski zalew Maczuły. Panie planują kupić przyczepkę campingową, z której latem będą sprzedawały jedzenie - zapowiada Jabłońska.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama