Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 11 sierpnia 2022 05:25
Reklama

Szykują się na turystów | Super Tydzień

Spółdzielnia Socjalna Słowianka zaopiekuje się budynkiem szkoły w Rakołupach. Będzie tam można przenocować i zjeść coś dobrego. Specjały spółdzielni będą też sprzedawane nad zalewem w Maczułach.
Szykują się na turystów | Super Tydzień

W Domu Spotkań "Na pograniczu kultur" w Kumowie Plebańskim odbyło się posiedzenie członków Spółdzielni Socjalnej Słowianka, podczas którego wybrano władze. Prezesem została Barbara Rybczyńska, zastępcą - Anna Bądkowska. W spotkaniu udział wzięła  Joanna Jabłońska, wójt gminy Leśniowice.

- Wystąpiłam z inicjatywą powstania tej spółdzielni, bo uważam, że należy wspierać osoby bezrobotne. Nie mogą być przecież wiecznymi stażystami. Paniom trudno byłoby się zorganizować bez pomocy, dlatego założycielem spółdzielni jest gmina. Podjęta została w tej sprawie uchwała - mówi wójt Jabłońska.

Spółdzielnia ma obecnie 10 członków. Są to panie z terenu gminy Leśniowice. Formalnie podmiot ten już istnieje, chociaż na razie trwają szkolenia, które mają ułatwić rozpoczęcie działalności. Siedzibą spółdzielni będzie budynek szkoły w Rakołupach. Do czerwca odbywają się tam jeszcze lekcje. Później szkoła zostanie zamknięta, a budynek przystosowany  do nowej działalności. Na piętrze powstaną pokoje do wynajęcia. W kuchni będą gotowane posiłki i przygotowywana garmażerka na sprzedaż.

- Spółdzielnia chce się nastawić na obsługę gości odwiedzających pobliski zalew Maczuły. Panie planują kupić przyczepkę campingową, z której latem będą sprzedawały jedzenie - zapowiada Jabłońska.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: EWATreść komentarza: Bardzo dziwna sprawa z tym brakiem projektu rewitalizacji...Data dodania komentarza: 10.08.2022, 20:25Źródło komentarza: Chełm. Studnia z pl. Łuczkowskiego rozebrana. Sprawdziliśmy, jak ma wyglądać po remoncie [ZDJĘCIA]Autor komentarza: Mieszkanka AndersaTreść komentarza: Zapraszam na os Zachód na ulicę Andersa,koła w samochodzie można pourywać.Data dodania komentarza: 10.08.2022, 20:06Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: mikiTreść komentarza: na Kochanowskiego z Włodawskiej ciężko skręcić bez zaliczenia dziury a jest ich tam kilkanaścieData dodania komentarza: 10.08.2022, 19:43Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: Romek.Treść komentarza: ULICA TADEUSZA REYTANA I MOŚCICKIEGO W CHEŁMIE JEST MOCNO ZNISZCZONA SĄ DZIURY I KOLEINY !Data dodania komentarza: 10.08.2022, 18:57Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: ehTreść komentarza: A te dzieci na placu budowy też zatrudnione? Widać jak miasto oszczędza... a tak na poważnie, tam były matki i robotnicy, nikt nie zauważył że chłopak wbiegł?Data dodania komentarza: 10.08.2022, 17:21Źródło komentarza: Chełm. Studnia z pl. Łuczkowskiego rozebrana. Sprawdziliśmy, jak ma wyglądać po remoncie [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama