Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama

Śmieciowy zawrót głowy | Super Tydzień

Około 10 ton elektrośmieci udało się zebrać podczas akcji ekologicznej, jaką w naszym regionie zorganizowali uczniowie szkoły podstawowej w Stawie. Wyniki zbiórki przerosły najśmielsze oczekiwania organizatorów.
Śmieciowy zawrót głowy | Super Tydzień

Zbiórka elektroodpadów cieszyła się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród mieszkańców gminy Chełm, ale także i miasta. Jak się okazuje, śmieci elektrycznych mamy wciąż w domach i biurach bardzo dużo. Udało się! Część z nich zostanie zutylizowanych zgodnie z prawem.

- Trafiały do nas naprawdę bardzo przeróżne rzeczy. Była np. pralka z praniem w środku, stare radio retro z gramofonem, radiostacja - wylicza Agnieszka Oleszczuk-Stachel. - Tych rzeczy mamy naprawdę bardzo dużo, zajmują już połowę szkolnego boiska. Niektóry sprzęt jest tak stary, że zastanawiamy się, czy w ogóle był używany, czy też przez lata zalegał gdzieś w piwnicach lub komórkach. 

Dzięki akcji udało się uprzątnąć też dzikie wysypisko w lesie.

- Zadzwonił do nas mieszkaniec Chełma z informacją, że w okolicy jego domu, w lesie znajduje się pokaźne składowisko sprzętu. Pojechaliśmy tam i uprzątnęliśmy wszystko - opowiada Oleszczuk-Stachel. - Opowiadaliśmy na każdy telefon, odpady odbieraliśmy z posesji. Myślę, że to także miało znaczenie w tej akcji. Dzwoniło do nas dużo osób starszych, którzy nie mieli możliwości wywiezienia sprzętu do punktu zbiórki odpadów.

Redakcje Super Tygodnia i radia Bon Ton także miały swój wkład w akcję, sporo osób o zbiórce dowiedziało się za naszym pośrednictwem. U nas również znalazło się trochę elektroodpadów, które niezwłocznie przekazaliśmy szkole w Stawie.

"Dobre rady na elektroodpady - oddaj mnie w dobre ręce"  to akcja, w ramach której młodzież nie tylko zbierała śmieci, ale także edukowała dorosłych,w jaki sposób je zbierać i gdzie oddawać. Zajmowała się tym specjalna ekipa Eko-fanek.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: LESNICZANKATreść komentarza: Kogo to spotkało? Bo nikt nic nie pisze to anonimowi to się spaliło?Data dodania komentarza: 29.01.2026, 20:01Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Stracili budynek, a wraz z nim bezcenny sprzęt. Społeczność gminy chce pomóc pogorzelcom z PoniatówkiAutor komentarza: dziadekTreść komentarza: Zrobią huczne otwarcie, będzie szpak i proboszcz!Data dodania komentarza: 29.01.2026, 19:48Źródło komentarza: Krasnystaw. Mieszkania małe, duże i gotowe "pod klucz". Jest koncepcja spółki SIMAutor komentarza: KosmitaTreść komentarza: Jak zwykle będę odosobniony w swym spojrzeniu na świat a także na powyższą sprawę. Co tam, to se będę. Uważam, że każdy ma prawo do dysponowania własną OSOBĄ, jeśli nie czyni szkody fizycznej drugiemu, w taki sposób jak Mu się podoba. Jeśli OSOBA uzna, że nie pasuje do otaczającego świata czy też społeczeństwa, to Państwo powinno Mu zapewnić możliwość zejścia z tego łez padołu w sposób możliwie bezproblemowy. Może to się odbyć np. poprzez samoobsługową gilotynę, przez uruchomienie KLIKACZA włączanego przez Usługobiorcę. Usługa oczywiście płatna. Opłata w odpowiedniej wysokości by posłużyła do odpowiedniego serwisowania urządzenia oraz opłacenia zagospodarowania doczesnych szczątków OSOBY. Zebranie opłaty mogło by też na OSOBIE wymusić, konieczność zastanowienie się nad celowością swojej decyzji. Państwo z ostatecznej decyzji OSOBY miało by stały dopływ gotówki a społeczeństwo zaś by uzyskało jednorodność genetyczną pod względem sposobu patrzenia na świat, bo przecież Szanownemu Państwu oto chodzi, prawda? To pytanie jest oczywiście skierowane do tych NAJPRAWDZIWSZYCH POLAKÓW. Z takiej ostatecznej decyzji danej Osoby, były by też oczywiście części zamienne. Same plusy. Żart? Wcale nie, dogłębnie przemyślana sprawa.Data dodania komentarza: 29.01.2026, 19:08Źródło komentarza: Wciąż dramatycznie dużo prób samobójczych wśród dzieci i młodzieżyAutor komentarza: LoloTreść komentarza: Dom to był kiedyśData dodania komentarza: 29.01.2026, 17:36Źródło komentarza: O krok od tragedii w Ostrzycy. Dach runął pod ciężarem śniegu [ZDJĘCIA]Autor komentarza: RudyoszustTreść komentarza: Dali wam dostęp do internetu w psychiatryku to musisz sie wykazać pod każdym artykułemData dodania komentarza: 29.01.2026, 15:43Źródło komentarza: - Wszystko zależy teraz od Państwa – prezydent Chełma Jakub Banaszek rzuca wyzwanie ogólnopolskim mediom
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama