Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 6 października 2022 12:28
Reklama Reklama firmy Pomix

Zbiórka nakrętek nadal trwa

W ten sposób pomóc może każdy. Wystarczy nazbierać minimum reklamówkę plastikowych nakrętek i dostarczyć ją do naszej redakcji. Pieniądze ze sprzedaży korków zasilą konto chorej Nadii Karpiuk.
Zbiórka nakrętek nadal trwa

Dziewczynka choruje na guza mózgu. Potrzebuje naszego wsparcia. Każda uzyskana ze zbiórki złotówka to wkład w ratowanie życia małej Nadii.

 Rodzice bardzo długo na nią czekali. Urodziła się 19 listopada 2012 r. Ważyła zaledwie 2,7 kg. Na początku nic nie wskazywało na to, że Nadia może być chora. Dopiero po skończeniu 2,5 roku zaczęły się problemy zdrowotne. Dziewczynka zaczęła utykać. Wizyta u neurologa, potem szpital, tomografia komputerowa głowy i od razu na cito operacja wstawienia zastawki.

Lekarz stwierdził, że mała ma coś w główce, nie wiadomo jeszcze co, ale muszą ratować jej życie. Po kilku dniach dziewczynce wykonano rezonans magnetyczny i na jego podstawie postawiono diagnozę. Wynik biopsji ją doprecyzował: gwiaździak rozlany G2 o średnicy ok. 5 cm. Guz jest nieoperacyjny, bo mieści się za blisko ważnych ośrodków nerwowych. Jego leczenie to agresywna chemia. Jeśli guz się zmniejszy, potrzebna będzie terapia protonami, czyli coś w rodzaju radioterapii, tylko mniej inwazyjnej. Niestety, ta terapia nie jest refundowana przez NFZ, a jej koszt to ok. 100 tys. zł. Rodziców dziewczynki nie stać na pokrycie kosztów leczenia ukochanej córki.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama