Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Bardzo kosztowne zakupy...

Brak przesyłki zakupionego towaru, a także brak kontaktu ze sprzedającym był przyczyną złożenia zawiadomienia o oszustwie. Mieszkanka powiatu chełmskiego zainteresowała się ofertą sprzedaży kompletu garnków na jednym z internetowych portali. Korespondowała w tej sprawie ze sprzedającą. Gdy tylko zapłaciła za przedmiot, kontakt z nią się urwał. Policjanci wyjaśniają sprawę i przypominają o zachowaniu ostrożności podczas internetowych zakupów.
Bardzo kosztowne zakupy...

Do dyżurnego komendy zgłosiła się 45-letnia mieszkanka gminy Kamień, która poinformowała o prawdopodobnym oszustwie. Z relacji zgłaszającej wynika, że kilka tygodni temu zainteresowała się ofertą sprzedaży kompletu garnków. Ogłoszenie wystawione zostało na jednym z portali internetowych. Do sfinalizowania zakupu pozostawała w kontakcie ze sprzedającą. Gdy już wpłaciła na wskazane konto pieniądze, kontakt ten się urwał, a zakupione przedmioty nie dotarły do niej. Policjanci wyjaśniają sprawę i przypominają o zachowaniu ostrożności podczas internetowych zakupów.

To już kolejne tego typu zgłoszenie oszustwa internetowego. Pamiętajmy, że decydując się na zakupy za pośrednictwem internetu musimy zachować ostrożność i czujność. Zawsze upewnijmy się odnośnie wiarygodności i rzetelności osób sprzedających interesujący nas asortyment na portalach aukcyjnych, jak też w sklepach internetowych. Do czasu całkowitego sfinalizowania zakupu zachowajmy wszelką korespondencję ze sprzedającym. Uważajmy też na wszelkie super okazje, gdyż oferowany przedmiot może różnić się od przedstawionego na zdjęciu, bądź też nie został nabyty przez sprzedającego w sposób legalny.

Wielka inwestycja drogowa w naszym regionie >>CZYTAJ<<


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama