Wymęczone zwycięstwo na inaugurację

Chełmianka osiągnęła swój cel i w spotkaniu inaugurującym rozgrywki lubelskiej IV ligi sięgnęła po komplet punktów. W sobotę podopieczni Artura Bożyka, nie bez problemu, ograli Polesie Kock 2:1.

Odmieniona w letniej przerwie drużyna Chełmianki przystąpiła do pierwszego starcia z dużymi nadziejami. Celem biało-zielonych jest awans do III ligi, dlatego też podopieczni Artura Bożyka za wszelką cenę chcieli dobrze rozpocząć sezon.

Początek meczu ułożył się dla nich znakomicie. Już w 10. minucie po zagraniu ręką w polu karnym przez jednego z zawodników gości sędzia wskazał na jedenasty metr. Egzekwowany na raty rzut karny zamienił na bramkę Ukrainiec Aleksiej Pritulak. Bramkarz Polesia wyczuł intencję strzelca i obronił jego strzał, ale przy dobitce był już bez szans.

W 28. minucie Chełmianka podwyższyła na 2:0. Gospodarze przeprowadzili atak pozycyjny, Dawid Greguła dośrodkował w pole karne, a akcję strzałem głową sfinalizował Przemysław Banaszak. Po tym trafieniu wydawało się, że kolejne gole dla podopiecznych Artura Bożyka są tylko kwestią czasu i rywale wyjadą z Chełma z bagażem kilku bramek. Tymczasem od 35. minuty inicjatywę przejęli goście. Końcówka należała do nich, ale nie przełożyło się to na bramki.

Również drugą połowę piłkarze Polesia zaczęli od mocnego akcentu. W 49. minucie goście mogli zdobyć kontaktowego gola, ale w sytuacji sam na sam z Łukaszem Kijańczukiem pomylił się Grzegorz Góral. Później dwóch "setek" nie wykorzystali również chełmianie, a konkretnie Banaszak i Damian Koprucha. Zmarnowane okazje zemściły się na drużynie gospodarzy chwilę później. W 70. minucie Góral zagrał prostopadłą piłkę do wychodzącego na czystą pozycję Piotra Struskiego, a ten strzałem w długi róg zmusił Kijańczuka do kapitulacji.

Polesie do końca ambitnie walczyło o zmianę rezultatu, ale obrońcy Chełmianki nie popełnili już żadnego błędu. Wynik mógł jeszcze podwyższyć Hubert Kotowicz, ale piłka po jego strzale z 23 m trafiła w poprzeczkę. Gospodarze, choć z problemami, zainkasowali pierwsze trzy punkty w nowym sezonie. W przerwie letniej w Chełmiance nastąpiły spore zmiany kadrowe i widać, że zespół potrzebuje jeszcze zgrania.

Chełmianka Chełm – Polesie Kock 2:1 (2:0)

Bramki: Pritulak 10`, Banaszak 28` – Struski 70`.

Chełmianka: Kijańczuk – Kwiatkowski, Sękowski, Wołos, Greguła (46 Jodłowski), Kotowicz, Kobiałka, Uliczny, Pritulak, Koprucha (65 Chariasz), Banaszak (79 Sołtysiuk).

Polesie: Kruczek – Wójcik, Gruba, Gałązka, Kula (67 Trochimiuk), Misiarz, Kutnik, Cybul (82 Wójcicki), Adamczuk, P. Struski.

Żółte kartki: Koprucha, Greguła (Ch) – Trochimiuk, Kutnik (H).

Sędziował: Marcin Kluk (Zamość).

W innym sobotnim spotkaniu lubelskiej IV ligi z udziałem drużyny z naszego regionu, Victoria Żmudź uległa u siebie faworyzowanemu Hetmanowi Zamość 0:2. Obie bramki dla przyjezdnych zdobył Oleksij Rodewicz. Zarówno gospodarze, jak i goście nie przebierali w środkach. Piłkarze obydwu zespołów grali ostro. W efekcie arbiter główny spotkania Łukasz Woliński pokazał aż siedem żółtych kartek, w tym pięć dla Victorii. Jakby tego było mało szkoleniowiec tej drużyny będzie miał spory problem w kolejnym środowym pojedynku z Chełmianką, bo trzech jego zawodników: Tomasz Pogorzelec, Dominik Struk i Mateusz Brodalski, nabawiło się urazów. Warto również podkreślić, że w 85. minucie spotkania Mateusz Tywoniuk nie wykorzystał rzutu karnego.

Victoria Żmudź – Hetman Zamość 0:2 (0:1)

Bramki: Rodewicz 4`, 66`.

Victoria: Wasyniuk – Brodalski (82 Zieliński), Pawelec, Wagner, Ścibior, Pogorzelec (44 Fornal), Struk (60 Kasprzycki), Paskiv, Sawa (68 Misztal), Muszyński, Tywoniuk.

Hetman: Kierepka – Bubeła, Mazur, Solecki, Daszkiewicz, Markowski (46 Lutsyk), Turczyn, Kamiński, Otręba (65 Dębicki, 80 Fidler), Czady, Rodewicz (90 Myszka).

Żółte kartki: Pogorzelec, Ścibior, Brodalski, Paskiv, Wagner (V) – Solecki, Bubeła (H).

Sędziował: Łukasz Woliński (Lublin).

Zestaw par 2. kolejki, która odbędzie się w najbliższą środę (10 sierpnia): Polesie Kock – Lutnia Piszczac, LKS Milanów – Łada 1945 Biłgoraj, Lewart Lubartów – Włodawianka Włodawa (godz. 17), Lublinianka Lublin – POM Iskra Piotrowice, Kryształ Werbkowice – Powiślak Końskowola, Kłos Gmina Chełm – Stal Kraśnik (godz. 17.30), Górnik II Łęczna – Tomasovia Tomaszów Lubelski, Hetman Zamość – Unia Hrubieszów, Chełmianka Chełm – Victoria Żmudź (godz. 17.30).