Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Zmodernizują lokalną infrastrukturę

Gm. Wojsławice. Nowe oblicze świetlicy w Hucie i nowoczesna strefa rekreacji

Ponad 270 tys. zł zostanie przeznaczone na dwie nowe inwestycje w gminie Wojsławice. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z funduszy europejskich zmodernizowana zostanie świetlica w Hucie, gdzie powstanie Izba Pamięci i Historii Wsi, a przy ul. Chełmskiej w Wojsławicach wybudowany zostanie nowoczesny plac zabaw. Oba przedsięwzięcia mają poprawić jakość życia mieszkańców oraz zwiększyć atrakcyjność gminy.
Ponad 270 tys. zł zostanie przeznaczone na dwie nowe inwestycje w gminie Wojsławice. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z funduszy europejskich zmodernizowana zostanie świetlica w Hucie, gdzie powstanie Izba Pamięci i Historii Wsi, a przy ul. Chełmskiej w Wojsławicach wybudowany zostanie plac zabaw.
Uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Hucie miało miejsce w 2015 roku.

Źródło: Gmina Wojsławice

Nowoczesna świetlica i izba pamięci

Projekt, który realizowany będzie pod nazwą „Modernizacja budynku świetlicy w miejscowości Huta”, zakłada kompleksową przebudowę istniejącego obiektu, który po zakończeniu prac stanie się nowoczesnym centrum życia społecznego i kulturalnego. W budynku powstanie również izba pamięci i historii wsi Huta, mająca służyć ochronie oraz prezentacji lokalnego dziedzictwa.

Zakres inwestycji obejmuje termomodernizację budynku, w tym ocieplenie ścian zewnętrznych oraz stropu sali świetlicowej, wykonanie nowego sufitu spełniającego wymagania przeciwpożarowe odświeżenie wnętrz poprzez malowanie pomieszczeń i renowację podłóg, montaż pomp ciepła typu powietrze–powietrze i nowoczesnego systemu wentylacji oraz wyposażenie izby w specjalistyczne gabloty do ekspozycji pamiątek i materiałów historycznych związanych z miejscowością.

Całkowita wartość zadania wynosi ponad 148,5 tys. zł, z czego prawie 107 tys. zł stanowi dofinansowanie pozyskane w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023–2027.

Nowy plac zabaw przy Chełmskiej

Drugim przedsięwzięciem jest projekt „Budowa placu zabaw przy ul. Chełmskiej w Wojsławicach”, którego celem jest stworzenie ogólnodostępnej przestrzeni rekreacyjnej dla mieszkańców i odwiedzających gminę turystów.

W ramach inwestycji powstaną: rozbudowany zestaw zabawowy, huśtawka potrójna, huśtawka typu ważka, piaskownica, bujak dla najmłodszych oraz ławki i kosze na odpady.

Dla zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników teren zostanie w całości ogrodzony, a przy wejściu zamontowana zostanie tablica informacyjna z regulaminem korzystania z obiektu.

Koszt realizacji tej z kolei inwestycji wynosi ponad 121 tys. zł, natomiast wartość pozyskanego dofinansowania to przeszło 74 tys. zł.

Oba projekty są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach instrumentu LEADER/Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność (RLKS).

Czytaj także:

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Antek Treść komentarza: Potrzebujących są tysiące. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 14:25 Źródło komentarza: Region. Czas jest ich największym przeciwnikiem. Szymon walczy o terapię genową Autor komentarza: kicz Treść komentarza: Jakby nie patrzeć gryzmoły, gryzmoły i jeszcze raz gryzmoły. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 14:24 Źródło komentarza: Chełm. „Chełm 2.0”na wystawie Adama Puławskiego Autor komentarza: Nuczyciel LO Treść komentarza: Na tym forum nie widać Myślących Wykształconych ,Odpowiedzialnych ,Prawych obywateli .Zastanawia mnie fakt co jest punktem honoru tych ludzi? Głównie rodziców tych dzieci. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 11:59 Źródło komentarza: Chełm. Nastolatek na hulajnodze uderzył w samochód osobowy Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Rodzice kupują telefony nagminnie swoim dzieciom żeby czuły się dowartościowane . Rodzicom potrzebna jest edukacja w postaci spotkań z pedagogami ,psychologami w ośrodkach edukacyjnych. RODZICIELSTWO WYMAGA CZASU SPEDZONEGO Z DZIECKIEM I ORESLENIE WZORCA.. JAKO DROGOWSKAZ W PRZYSZLOSCI DLA POTOMKA. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 11:51 Źródło komentarza: Ekrany kradną dzieciom czas i zdrowie. Duży problem Autor komentarza: andy Treść komentarza: może zapytacie o zdanie jakiegoś Polaka Data dodania komentarza: 25.06.2026, 08:30 Źródło komentarza: Zełenski bez Orderu Orła Białego. Ostra reakcja Kijowa. Sieć tętni od emocji
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama