Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama wyścig
Reklama baner reklamowy
Za wcześnie, by o tym mówić

Władze gminy Sawin otrzymały zapytanie o związki homoseksualne. Tak na wniosek odpowiedzieli urzędnicy

Z dosyć niecodzienną prośbą, w kontekście procedury udostępnienia informacji publicznej, zmierzyły się ostatnio władze gminy Sawin. Stowarzyszenie „Miłość nie wyklucza” postanowiło zapytać urzędników, czy zamierzają ustosunkować się do wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i wprowadzić w Urzędzie Stanu Cywilnego nowe rozwiązania. O co dokładnie chodzi?
Władze gminy Sawin otrzymały zapytanie o związki homoseksualne.
Zdjęcie ilustracyjne

Pod koniec stycznia do kierownictwa Urzędu Stanu Cywilnego w Sawinie zostało skierowane pismo sporządzone przez Stowarzyszenie „Miłość nie wyklucza”. Organizacja, powołując się na ustalenia jednej z unijnych instytucji, postanowiła zapytać urzędników o pewne zagadnienie. 

„Czy po wprowadzeniu przez rząd niezbędnych technicznych zmian Państwa JST (Jednostki Samorządu Terytorialnego - przyp. red.) zastosuje się do wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie C-713/23 i będzie wykonywac transkrypcje aktów małżeństwa par osób tej samej płci, które wzięły ślub za granicą?” - brzmi zawarte w treści wniosku pytanie. 

Ustosunkowała się do niego sekretarz urzędu Anna Łubkowska, która stwierdziła, że „zapytanie nie ma waloru informacji publicznej i nie podlega udostępnieniu”. 

„Żądanie Wnioskodawcy o zajęcie stanowiska w aspekcie przyszłych transkrypcji aktów małżeństwa par osób tej samej płci, które wzięły ślub za granicą w trybie udostępnienia informacji publicznej jest niemożliwe, gdyż odnosi się do zdarzeń przyszłych. Zatem, jeżeli wnioskowany zakres nie dotyczy sfery faktów (informacja niezmaterializowana), zgodnie z literaturą przedmiotu, nie podlega udostępnieniu” - zaznaczyła sekretarz Urzędu Gminy Sawin. 

Czytaj także:

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Sawinianka 19.02.2026 08:49
Inteligentna odpowiedź, brawo USC Sawin!

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Nauczyciel LO Treść komentarza: Niestety dzisiaj ludzie nie doceniają i doceniać nie będą , mało tego właśnie w taki sposób wychowują następne pokolenia niestety. Data dodania komentarza: 21.07.2026, 22:34 Źródło komentarza: Śp. Roman Małek pośmiertnie uhonorowany tytułem „Zasłużony dla Miasta Chełm” Autor komentarza: Ja Treść komentarza: No zaraz, zaraz, ale dlaczego do tego jest wymagana jakaś "akcja"? Czy to nie powinna być zwykła codzienność ? Czyli dostajemy informację że jest jakiś poszukiwany, po czym ustalamy gdzie jest i zatrzymujemy ? Bo skoro robiąc "akcję" da się ustalić gdzie są i zatrzymać te osoby, to normalnie na co dzień też się da to zrobić, tylko wtedy nie ma pięknego nagłówka że przeprowadzono "akcję" i zatrzymano x osób ... bo co to będzie za nagłówek że zatrzymano jednego albo dwóch typków. Data dodania komentarza: 21.07.2026, 15:34 Źródło komentarza: 118 osób zatrzymanych podczas akcji na Lubelszczyźnie. 22-letni Chełmianin uciekał przez taras [FILM] Autor komentarza: szmonces Treść komentarza: Niestety. Data dodania komentarza: 21.07.2026, 14:28 Źródło komentarza: Zbliżają się tegoroczne Spotkania z Kulturą Żydowską w Chełmie! Autor komentarza: Rudyoszust Treść komentarza: Ciemnogród to cie spłodził Data dodania komentarza: 21.07.2026, 11:00 Źródło komentarza: Sądowy finał konfliktu w Siedliszczu. Prawomocny wyrok za zniesławienie Autor komentarza: Rudyoszust Treść komentarza: Wyrzucanie pieniedzy w błoto. Data dodania komentarza: 21.07.2026, 10:56 Źródło komentarza: Ostatnia szansa na „Wakacje z wojskiem”. Blisko 6 tysięcy złotych i wojskowe doświadczenie czekają na ochotników
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama