Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Stachniuk Optyk
Reklama
Jesień życia można przeżywać we wspólnocie

Rejowiec Fabryczny. „Swojska Nuta” zaprasza do zabawy już od 10 lat

Jak twierdzą członkowie zespołu, ich działalność może stanowić atrakcyjną propozycję dla seniorów, którzy chcą ciekawie i aktywnie spędzić czas. - Śpiew i taniec to nasza pasja. Aktywność to sól życia takich osób, jak my – mówią z przekonaniem. Można im tylko pozazdrościć życiowego optymizmu
Rejowiec Fabryczny. „Swojska Nuta” zaprasza do zabawy już od 10 lat

Źródło: Miasto Rejowiec Fabryczny

Wydarzenie, w czasie którego podsumowano dekadę działalności grupy, miało miejsce 4 października. Nie zabrakło tak bardzo charakterystycznej dla „Swojskiej Nuty” radości, a także śpiewu i tańca. Świętowano dokładnie tak, jak należy świętować podobne rocznice.

Zespół powstał w 2015 roku w oparciu o grono osób zrzeszonych w ramach Klubu Seniora. Grupa działa przy Miejskim Ośrodku Kultury „Dworek”. Zaczęło się dosyć niewinnie – seniorzy zaczęli przywoływać na scenie świąteczne tradycje i organizować wieczory poświęcone pieśniom patriotycznym. Z czasem, dosyć „niewinne”, wspólne śpiewanie przerodziło się w coś więcej. Zespół zaangażował się w wydarzenia, w czasie których odtwarzano stare obrzędy weselne, te związane z przesileniem letnim oraz tradycyjne dożynki.

Dosyć szybko „Swojska Nuta” stała się rozpoznawalna w przestrzeni kulturalnej naszego regionu. Ich zaangażowanie i ciężką pracę, jaką członkowie wkładali w przygotowanie repertuaru, potwierdziły sukcesy na regionalnych przeglądach: I miejsce na Nadwieprzańskim Festiwalu Piosenki i Przyśpiewki Ludowej (Trawniki 2021), I miejsce na Przeglądzie Piosenki i Przyśpiewki Ludowej (Rejowiec 2022) oraz I miejsce na Przeglądzie Pieśni Maryjnej (Pawłów 2023).

Obecnie zespół tworzą Janina Posturzyńska, Mirosława Woźniak, Zofia i Zdzisław Kowalczykowie, Maria Jonik, Bogumiła Hrycaj, Małgorzata Szparkowska, Leszek Żukowski oraz Stanisław Herda.

- Zespół jest absolutnie niezastąpiony przy organizowaniu naszych lokalnych uroczystości. W życie miasta „Swojska Nuta” włącza się aktywnie przez cały rok. Oby nie zabrakło im sił i zapału. Są niezastąpieni – ocenia burmistrz Gabriel Adamiec.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama