Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 07:52
Reklama

Uroczystość nie wszystkim przypadła do gustu

Nie wszystkim spodobały się uroczystości, jakie z okazji 75. rocznicy rzezi wołyńskiej zorganizowało w ubiegłą niedzielę stowarzyszenie Pamięć i Nadzieja. Jak twierdzi osoba, która zgłosiła się do naszej redakcji, niektórzy goście niepotrzebnie nawiązywali do polityki.
Uroczystość nie wszystkim przypadła do gustu

Nasz Czytelnik chwali biskupa, który wygłosił piękne kazanie oraz chór męski, który znakomicie wykonał pieśni. Jednak ma pewne zastrzeżenia do wystąpień oficjeli, w tym m.in. do wypowiedzi samego prezesa stowarzyszenia Stanisława Senkowskiego. Uroczystość, która dla kombatantów i weteranów ma szczególne znaczenie i charakter, została zdaniem mężczyzny upolityczniona.

- Pan Senkowski w swoim przemówieniu użył retoryki przedwyborczej - tłumaczy nasz rozmówca. - Panie prezesie, niech pan przekaże pałeczkę bezpartyjnym.

Pod pismem, jakie trafiło do naszej redakcji, podpisali się: oburzeni Kresowiacy, oburzeni bezpartyjni i... oburzeni kombatanci.

Zaskoczenia takim odbiorem uroczystości nie kryje prezes stowarzyszenia i organizator wydarzenia Stanisław Senkowski.

- Myślę, że jest to opinia jednej osoby. Po obchodach wielu uczestników gratulowało nam pięknej uroczystości, byli wśród nich również kombatanci, kresowiacy - podkreśla organizator. - Wszystkich traktowaliśmy tak samo, bez względu na to, do jakiej partii należą. Zapraszaliśmy parlamentarzystów z różnych opcji politycznych. Kto chciał wziąć udział w obchodach i zabrać głos, miał taką możliwość.

Jak mówi prezes Senkowski, ktoś może zarzucić, że przy pomniku spotkali się członkowie PSL, ale to właśnie oni byli najbardziej zaangażowani w budowę i finansowanie tego pomnika i jak widać, nadal są zaangażowani. Ale byli też przecież przedstawiciele innych partii politycznych.

- Od osób zaproszonych, których zabrakło na obchodach, otrzymaliśmy listy. Wszystkie te dokumenty są zamieszczone na naszej stronie internetowej, nikogo nie pominęliśmy. Zachęcam do przeczytania. A osoby, które zabierały głos podczas uroczystości, odnosiły się do tematu rzezi wołyńskiej, a nie sytuacji politycznej w kraju czy wyborów - zapewnia prezes Senkowski.


Teraz czytane:

Udana zbiórka dla Miłosza [SPRAWDŹ]


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do BiałopolaAutor komentarza: ahchkoTreść komentarza: czemu nie dziwi, że Okuninka xDData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:05Źródło komentarza: Okuninka. Cztery kobiety pobiły się na dyskoteceAutor komentarza: Też mieszkaniecTreść komentarza: Na razie Henio musi czekać bo nie jest jeszcze Starostą.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:00Źródło komentarza: Gm. Białopole. Remont powiatówek znacznie się oddala
Reklama
Reklama