Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 05:08
Reklama

Szyjemy prezenty dla afrykańskich dzieci

Potrafisz szyć, a może masz niepotrzebne materiały? Chcesz poświęcić trochę wolnego czasu na rzecz innych? Przyłącz się do akcji wsparcia dzieci w Afryce. W naszym mieście organizuje ją Centrum Kształcenia Ustawicznego. Wspólnie szyć będziemy worko-plecaki.
Szyjemy prezenty dla afrykańskich dzieci

- Akcję szycia chcemy przeprowadzić dwukrotnie. Pierwszy raz spotykamy się 17 lipca, następnie 20 lipca. Worki będziemy szyć od godziny 15 w CKU - mówi Ewa Bielątek, inicjatorka wydarzenia w Chełmie. - Serdecznie zapraszamy chełmian do odwiedzenia nas i pomocy. Wcale nie trzeba być krawcową, aby przyłączyć się do tego wydarzenia. Przydadzą się też kawałki materiałów.

Pomysłodawczynią akcji "Uszyj worko-plecaki dla dzieci w Afryce" jest internautka Urszula Płatek. Jej pasją jest szycie, prowadzi bloga na ten temat. Jak podkreśla, jej zaangażowanie jest spontaniczne, a z akcji nie ma żadnej korzyści, oprócz satysfakcji z niesienia pomocy.

- Bezpośrednim łącznikiem w Tanzanii w placówce w Maganzo jest siostra Wioletta Rachela Pitura ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety.  Pierwotnym celem akcji było wyposażenie dzieci w placówce misyjnej Sióstr Elżbietanek w Tanzanii w worko-plecaki do noszenia ich osobistych rzeczy. Obecnie akcja przerosła nasze oczekiwania. Zapewniliśmy placówce Sióstr Elżbietanek w Maganzo 137 worko-plecaków i postanowiliśmy uszyć plecaki dla kolejnych placówek misyjnych - wyjaśnia inicjatorka "wielkiego szycia".

Uczestnicy akcji będą szyć typowe worko-plecaki z grubych materiałów bez podszewki, a z cieńszych z podszewką.

- Ja będę robiła je z materiałów jednokolorowych, ale z naszytym szerokim pasem dziecięcej bawełny ze wzorami. Lepsze będą grubsze lub odporniejsze tkaniny. Boję się, że zwykła, a nawet patchworkowa bawełna szybko się przetrze. Ze swoich zapasów mam dżins, sztruks, poliester wodoodporny z "nowych supermodnych" i  grubszego płótna, które używam na torby zakupowe - podpowiada blogerka.


Teraz czytane:

Festiwal Śladami Singera [ZOBACZ]


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama