Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy

Święcili triumfy w całym kraju

Reprezentacji Sokoła Krasnystaw nie próżnowali w minionych dwunastu miesiącach. Wychowankowie klubów, zwłaszcza dziewczęta, rywalizowały w turniejach mistrzowskich, ale również kontrolnych, które wskazywały poziom formy. Rok 2024 przyniósł im również kolejnych kilkadziesiąt medali.

Jednym z najważniejszych zeszłorocznych osiągnięć było piąte miejsce Klaudii Kmieć, która zajęła piąte miejsce w klasyfikacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zgorzelcu, co wcześniej poprzedziła dobrymi występami w dwóch Pucharach Polski. Popis formy wychowanki krasnostawskiego Sokoła zaprezentowały w Poznaniu, gdzie rozegrał się z kolei inny turniej rangi pucharowej. Tam brązowy medal wywalczyła Kinga Fidecka, co pozwoli jej na uzyskanie stypendium burmistrza Krasnegostawu. Osiem kolejnych krążków (jeden złoty, dwa srebrne i pięć brązowy) to z kolei efekt udanego startu w turnieju Weyer Taekwondo Challenge połączonym z Pucharem Prezydenta Puław i Otwartymi Mistrzostwami Puław. Pięciokrotnie zawodniczki Sokoła stawały na podium w zmaganiach Baba Jaga Cup w Ostrowcu Świętokrzyskim, a medale z najcenniejszego kruszcu zgarnęły w swoich kategoriach Julia Tałanda i Klaudia Kmieć. Kolejne trofea przyniosły Otwarte Mistrzostwa Warszawy, gdzie po złoto sięgnęła Natalia Mazurek, jak również Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Puławach, skąd z pierwszym miejscem wróciła Oliwia Kmieć. Rok 2024 klub zamknęły Mistrzostwa Polski Młodzików w Tarnowie Podgórnym. Tam złoto zdobyła Natalia Mazurek, a brąz Nadia Baran. Sukces do dorobku Sokoła Krasnystaw dopisał również trener Grzegorz Brodzik, który na początku listopada został wiceprezes Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego.

- Pierwsze półrocze 2025 r. zapowiada się niezwykle intensywnie, ponieważ czekają nas dwa turnieje Pucharu Polski, które będą jednocześnie eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Weźmiemy również udział w Mistrzostwach Polski Juniorów w Olsztynie, a także Mistrzostwach Polski Młodzików w Tarnowie Podgórnym. Tegoroczne starty rozpoczniemy natomiast 18 stycznia rywalizacją w Żyrzynie - wylicza Grzegorz Brodzik. - Za zeszły rok bardzo dziękuję wszystkim zawodnikom, ich rodzicom, a także włodarzom Krasnegostawu, którzy bardzo nas wspierają. Dużą zasługą w rozwoju naszego klubu mają także trenerka Alicja Gładosz oraz sędzia Mateusz Szumiło, którym także dziękuję za wsparcie i współpracę.

Teraz czytane:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama