
W bagażu Estończyka funkcjonariusze ujawnili ponadto kolekcję 65 metalowych opakowań oraz srebrną bransoletę, zdobioną 9 kamieniami. Pojemniki, pochodzące prawdopodobnie z II połowy XIX i XX wieku, charakteryzują się różnorodną wielością kształtów i kolorów. Służyły do przechowywania kawy, herbaty bądź słodyczy.
Mężczyzna wyjaśnił, że na prośbę rodziny żony miał przewieźć zatrzymane przedmioty do Tallinna, skąd miały następnie trafić do Paryża.
Oceną wartości historycznej lub muzealnej eksponatów zajmie się rzeczoznawca. W tym roku to pierwsze tego typu zdarzenie. Na wschodniej granicy przemyt ikon należy w ostatnich latach do rzadkości. Najwięcej zatrzymań malowideł sakralnych odnotowano w latach 1990-2003.
Teraz czytane:





![Nie przegap [5-7 grudnia]: Mikołajki, wystawy, koncerty, konkursy](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xga-4x3-nie-przegap-5-7-grudnia-mikolajki-wystawy-koncerty-konkursy-1764940108.jpg)


![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [30-11-2025] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-23-11-2025-1764493411.jpg)








Napisz komentarz
Komentarze