Głównym celem "Programu profilaktyki grypy dla mieszkańców miasta Chełm w wieku 65 + na lata 2018-2020" jest zmniejszenie liczby infekcji oraz powikłań po zakażeniu wirusem grypy wśród chełmskich seniorów. Władze miasta mają nadzieję, że dzięki tej formie profilaktyki uda się m.in. obniżyć wskaźnik powikłań z powodu zachorowania na grypę oraz zmniejszyć liczbę hospitalizacji z powodu grypy lub infekcji grypopodobnych.
Rozpoczęcie realizacji programu zostało zaplanowane w ciągu pierwszych trzech miesięcy kolejnego sezonu grypowego, czyli wrzesień - listopad 2018 – do początku grudnia. Szczepienia rozpoczną się po przeprowadzeniu procedury konkursowej na wybór realizatora programu, a także po dostawie aktualnej szczepionki przeciw grypie sezonowej.
- Prawdopodobnie, tak jak w innych programach, o udziale decydować będzie kolejność zgłoszeń - wyjaśnia Roland Kurczewicz, pełnomocnik prezydenta.
Z programu w pierwszym roku funkcjonowania może skorzystać nawet 1000 osób oraz około 1400 osób rocznie w kolejnych latach jego realizacji (przy uzyskaniu dofinansowania z Narodowego Funduszu Zdrowia).
Najczęściej czytane:








![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [15-3-2026] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-8-3-2026-1773530269.jpg)

![Zderzenie ciężarówek w Łowczy. Po jednego z kierowców przyleciało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe [ZDJĘCIA] Zderzenie ciężarówek w Łowczy. Po jednego z kierowców przyleciało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe [ZDJĘCIA]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-zderzenie-ciezarowek-w-lowczy-po-jednego-z-kierowcow-przylecialo-lotnicze-pogotowie-ratunkowe-1773344784.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze