Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama baner reklamowy

Bastion Fight Night powraca!

Na to wydarzenie czekało wielu lokalnych miłośników starć w oktagonie. Druga edycja gali MMA Bastion Fight Night organizowana przez Centrum Sportów Walki Bastion w Chełmie odbędzie się 21 grudnia w hali MOSiR przy ul. Granicznej. Karta pojedynków jest już skompletowana i nie brakuje w nich fighterów z naszego regionu, którzy będą chcieli zaprezentować się z jak najlepszej strony.
Bastion Fight Night powraca!

Autor: Bastion Fight Night

II galę Bastion Fight Night rozpoczną pojedynki amatorskie. Hubert Michalski, 15-letni reprezentant chełmskiego Bastionu, w kategorii wagowej 66 kg zmierzy się z równolatkiem i wychowankiem trenera Marcina PoźniakaFilipem Kocem, zawodnikiem FitPoint Włodawa. Obaj mają na koncie po kilka starć amatorskich, a podczas gali BFN będą mieli szansę pokazać się przed szeroką publicznością. Kolejnym fighterem, który podczas wydarzenia będzie reprezentował Centrum Sportów Walki Bastion w Chełmie będzie 18-letni Dawid Ważny, mający na koncie kilka pojedynków. Zależy mu na tym, aby zrehabilitować się za przegraną podczas pierwszej edycji gali, chociaż nie będzie to łatwe, ponieważ w kat. 66 kg zmierzy się tym razem z Kacprem Goludą z Lizards Fight Club Lublin, który zadebiutuje w chełmskim oktagonie. Trzecią amatorską walkę - w wadze 84 kg - stoczą natomiast dwaj debiutanci. Naprzeciw siebie staną Szymon Krasowski (Centrum Sportów Walki Bastion w Chełmie) oraz Kacper Torbicz z Włodawy (FitPoint Włodawa).

Po tym starciach kolejnych emocji dostarczą fighterzy, którzy zmierzą się ze sobą w formule semi-pro, czyli starcia półzawodowe, w których również nie zabraknie lokalnych zawodników. W kat. 66 kg Radosław Pasternak z chełmskiego Bastionu podejmie Sylwestra Panka, który trenuje zarówno w Lizards Fight Club Lublin, jak też w Defensive Street-Boxing Lublin. Po nich do oktagonu wejdą Jakub Mazur z chełmskiej Fabryki Sportu - mający na koncie jeden pojedynek zawodowy i kilkanaście amatorskich - oraz debiutujący Cezary Sawczyk z klubu Sporty Walki Borek, który szlifuje formę pod okiem Jakuba Kwaśniewskiego, trenera boksu tajskiego z Centrum Sportów Walki Bastion. Ci zawodnicy zmierzą się ze sobą w kat. 93+ kg. W wadze 70 kg w szranki staną natomiast powracający do BFN Piotr Jaworski (Fabryka Sportu i FitPoint Włodawa) oraz podopieczny Konrada Płazy Kacper Wręga (GKS Górnik Łęczna MMA). W starciu w wadze 93 kg o triumf powalczą Nikodem Płodzik, wychowanek Emila Różewskiego z UKSu Mały Wojownik Warszawa oraz Fanga Fight Club, i Krzysztof Komarzeniec, silny fizycznie fighter z lubelskich Lizards Fight Club i Defensive Street-Boxing. Kolejną walkę w formule semi-pro, w kat. 77 kg, stoczą Michał Sokołowski, reprezentant chełmskiego Bastionu, który spektakularnie zwyciężył swoje starcie z rywalem z Chełmży podczas poprzedniej gali, a także Kacper Rogala, broniący barw Aligatores Fight Club Warszawa, który ma z kolei na koncie kilkadziesiąt walk amatorskich.

II edycję gali Bastion Fight Night zwieńczą dwa pojedynki główne. W co-main evencie w wadze 77 kg, który będzie zarazem "starciem derbowym", zobaczymy zawodnika gospodarzy z Bastionu Kacpra Matuszyńskiego i fightera z Fabryki Sportu Damiana Sobczuka. Pierwszy z nich wraca do klatki po wygranej w pierwszej odsłonie wydarzenie oraz ciężkim, choć przegranym starciu w gali Strife 9 w Chełmie. Drugi zaś, kolejny podopieczny trenera Marcina Poźniaka, ma w swoim fighterskim CV m.in. wygraną przez duszenie zza pleców podczas czwartej odsłony Madness Cage Fighting. W pojedynku wieczoru natomiast zobaczymy Kamila Mękala, reprezentanta Centrum Sportów Walki Bastion w Chełmie i Oleksiejczuk Team Barki, który w kat. 84 kg zmierzy się z Przemysławem Wełnickim z katowickiego MMAtadores KCE. Faworytem w statystykach jest lokalny fighter, który ma lepszy bilans dotychczasowych starć.

- To na pewno nie będzie dla Kamila łatwa walka, bo wiadomo, że Ślązacy są twardzi i nie pękają, także możemy liczyć na widowisko - mówi Wojciech Zaprawa z Centrum Sportów Walki Bastion w Chełmie, organizator wydarzenia. - Nasz zawodnik jest dodatkowo zmotywowany i głodny zwycięstwa po ostatnich kontrowersjach podczas gali TFL, gdzie jego walka została uznana za nieodbytą. Przemysław Wełnicki ma na koncie trzy porażki i żadnej wygranej, ale nie można się tym sugerować, bo wystarczy prześledzić historię jego pojedynków. Startował w największych imprezach, takich jak Babilon czy gala Silesian, gdzie brał starcia "na wariata", bo na ostatnią chwilę, a mierzył się z naprawdę mocnymi rywalami. To będzie na pewno wyrównana walka, która zwieńczy nam dzień pełen emocji i świetnych starć, dlatego zapraszamy wszystkich serdecznie do kibicowania swoim faworytom.

Czytaj również:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama