Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 2 października 2022 09:23
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Dorohusk: Kilka tysięcy pijawek na granicy

Ponad 3 tys. chronionych pijawek lekarskich przechwycili na granicy z Ukrainą funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. Pijawki trafiły do ogrodu zoologicznego w Zamościu.
Dorohusk: Kilka tysięcy pijawek na granicy

Do zdarzenia doszło w czwartek (24 maja) na przejściu granicznym w Dorohusku. Funkcjonariusze służby celno-skarbowej prowadzili kontrolę w pociągu międzynarodowym relacji Kijów - Warszawa. W śmietnikach składu znaleźli pięć płóciennych worków. Po ich otwarciu okazało się, że znajdują się w nich żywe pijawki lekarskie - okazy wpisane na światową listę ginących gatunków CITES.

Żadna z podróżujących pociągiem osób nie przyznała się do tej niecodziennej próby przemytu. Pijawki przewieziono do ogrodu zoologicznego w Zamościu. Trafia tam większość żywych zwierząt zatrzymywanych na granicy w woj. lubelskim i podkarpackim. Do zamojskiego ogrodu celnicy dostarczali już m.in.: raki, pająki ptaszniki, papugi i żółwie. Ogród ma też już w swoich zasobach bardzo duże ilości pochodzących z przemytu pijawek. Teraz został wzbogacony o kolejne 3408 sztuk.


Teraz czytane:

Groźny wypadek na trasie Chełm – Rejowiec [ZOBACZ]


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: krasnystaw zaorać ,ogrodzić i utworzyć rezerwat -hejData dodania komentarza: 01.10.2022, 18:36Źródło komentarza: Nasi mieszkańcy protestowali w Warszawie. "Spółka CPK nas nie słucha"Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: Coraz skromniejsze te przystaneczki nie oslonia ani od deszczu ,wiatru ,a nawet slonca jednym slowem slabiutko to wyszlo.Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:13Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Karac karac jeszcze raz karac za probe omijania prawa wszystkie podmioty .Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:09Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: JonTreść komentarza: Kiedy zostaną zamontowane stare wiaty, a zezłomowane nowe? To teraz miasto będzie musiało zakupić pojazdy w których będzie max 10 miejsc siedzących natomiast pozostałe wolne miejsca będą stanowiskami dla matek z wózkami i osób niepełnosprawnych i w całości niskopodłogowe. Miejsca siedzące w takim przypadku byłyby zlokalizowane tylko w nadkolach, ewentualnie za tylnymi drzwiami. W obecnej flocie CLA każdy autobus ma wydzielone maksymalnie 2 miejsca dla osób poruszających cię na wózku lub matek z maluteńkimi dzieciaczkamiData dodania komentarza: 01.10.2022, 00:25Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama