Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 07:44
Reklama

Chełm: Jakub Banaszek kontra Agata Fisz

Podczas piątkowej konferencji prasowej wicemarszałek sejmu Beata Mazurek oficjalnie przedstawiła kandydata na prezydenta Chełma. Środowisko prawicowe w wyborach samorządowych reprezentować będzie Jakub Banaszek. Który komitet jako kolejny odkryje swoje wyborcze karty?
Chełm: Jakub Banaszek kontra Agata Fisz

- Dzisiaj rozpoczynamy oficjalne starania o dobrą zmianę w Chełmie. To będzie długa droga określona ciężką pracą, ale ta praca jest potrzebna dla regionu, dla miasta i dla naszych mieszkańców. Wierzymy, że Chełm stać na więcej i że może być lepiej zarządzany - powiedział, rozpoczynając tym kampanię wyborczą, oficjalny kandydat na prezydenta naszego miasta Jakub Banaszek. - Polskie państwo rozwija się, a w Chełmie ciągle to samo.

To oznacza, że Banaszek porzuca życie w stolicy na rzecz rodzinnego miasta i wraca do Chełma. Jego zdaniem Chełm to właśnie miasto, w którym warto żyć i w którym warto się rozwijać.

Na razie kandydat na prezydenta nie zdradza szczegółów programu wyborczego. - Powstaje w oparciu o konsultacje z mieszkańcami. Odbyliśmy już kilkanaście takich spotkań, kolejne przed nami. Stawiamy głównie na gospodarkę, kwestie oświaty, jak i związane z zarządzaniem miastem - tłumaczy Banaszek. - Nasz program będzie dokładnie taki, jakiego życzą sobie mieszkańcy.

O kolejną kadencję powalczy także obecna prezydent Chełma Agata Fisz. Wiadomo już, że podobnie jak we wcześniejszych wyborach wystartuje z komitetu społecznego, a nie z listy partii, z którą jest związana. Rekomendacja polityczna w tej kwestii była jednomyślna.

Choć decyzja o kandydowaniu Agaty Fisz nie jest już tajemnicą, oficjalnie nie została jeszcze ogłoszona. - Na kampanię wyborczą przyjdzie jeszcze czas. Na razie skupiam się na bieżącej pracy - mówi prezydent.

Swojego kandydata na prezydenta wystawi też na pewno Polskie Stronnictwo Ludowe. Prawdopodobnie będzie to przedstawiciel startujący z komitetu partii z koniczynką, choć jak podkreśla szef miejskich struktur Józef Górny, kandydaci ludowców mogą również startować w wyborach samorządowych z własnych komitetów. Jest na to przyzwolenie "z góry".

- Mogę powiedzieć jedynie tyle, że na naszych listach na pewno znajdą się również osoby bezpartyjne. Na razie pracujemy koncepcyjnie nad programem - wyjaśnia Górny.

Platforma Obywatelska na wyłonienie kandydata na prezydenta ma czas do końca czerwca. Tyle potrwają jeszcze wewnętrzne procedury partyjne.  Coraz częściej mówi się, że o prezydenturę w Chełmie ponownie po latach zawalczy wicemarszałek Krzysztof Grabczuk.

Wszystko wskazuje na to, że kandydatem na prezydenta Kukiz 15` będzie obecny radny Paweł Białas. Podobno jego kandydatura czeka już tylko na zatwierdzenie posła Jarosława Sachajko, który jest koordynatorem wyborczym na nasz region.


Podobne artykuły:

Na co wydać 250 000 zł? Zgłoś propozycję do budżetu obywatelskiego [TUTAJ]

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Zaradny 02.08.2018 22:37
Ekonomia, głupcze jak to mawiał Clinton. Darmowe autobusy, rzecznik praw mieszkańców, to wszystko jest populistycznym chwytem, za który zapłacimy my wszyscy. Kiedy wy zrozumiecie że Ci myślący mają was dość. Do jasne Cholery wystarczy tylko stworzyć warunki do biznesu, zmniejszyć koszty pracy, ściągać inwestorów, co z kopalnią, odnawialne źródła energii, geotermia. Łupki też szlak trafił. Zamiast wędki potraficie dawać tylko wódkę. Ale cóż widocznie tak trzeba...

Shifo 29.05.2018 13:35
Ulica Henryka Sienkiewicza autora trylogii ,noblisty starsi Chelmianie kiedy byla remontowana? To jest naprawdę skandal pani Agata trzecia kadencja a poprzednicy natychmiast do remontu .

shalom 28.05.2018 14:39
i odda chełm żydom

Shifo 28.05.2018 12:16
Kto wybuduje od nowa Sienkiewicza na tego głosuję na marginesie kiedy był remont Sienkiewicza ?.

Chełm 31.05.2018 00:26
Wtedy jak Sienkiewicza była Lenina :)

Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do BiałopolaAutor komentarza: ahchkoTreść komentarza: czemu nie dziwi, że Okuninka xDData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:05Źródło komentarza: Okuninka. Cztery kobiety pobiły się na dyskoteceAutor komentarza: Też mieszkaniecTreść komentarza: Na razie Henio musi czekać bo nie jest jeszcze Starostą.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:00Źródło komentarza: Gm. Białopole. Remont powiatówek znacznie się oddala
Reklama
Reklama