Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Chełm: Zostańmy rekordzistami w czytaniu książek!

Chełmska Biblioteka Publiczna chce pobić rekord Guinnessa w liczbie osób czytających jeden po drugim. - Skontaktowaliśmy się z biurem rekordów i czekamy na wytyczne. Mamy nadzieję, że ten rekord będzie nasz - mówi Robert Chełmicki, dyrektor ChBP.

Sprawa nie jest taka prosta, ponieważ rekord jest już zapisany w księdze Guinnessa. Aby go pobić, biblioteka musiałaby zaangażować w czytanie ponad 3 tys. 071 osób. Dyrektor Chełmicki jest dobrej myśli i zapewnia, że biblioteka zrobi wszystko, aby być nowym rekordzistą.

- Chcielibyśmy, aby rekord był bity podczas imprezy plenerowej, którą planujemy zorganizować w ramach projektu "Czytam, bo lubię". Nie wiemy jeszcze, jak to będzie wyglądało, ile czasu jedna osoba ma czytać na głos książkę itp. Nie zdecydowaliśmy też, jaka książka weźmie udział w biciu rekordu. Czekamy na kontakt z biurem rekordów - wyjaśnia Chełmicki. - Jak tylko poznamy więcej szczegółów, na pewno o nich poinformujemy.

Biblioteka chce z tej okazji zorganizować wielką imprezę plenerową. W programie wydarzenia będzie także na pewno spotkanie z ciekawym gościem oraz kiermasz przeczytanych książek, w ramach popularnej akcji "Uwolnij książkę".

Na organizację przedsięwzięcia biblioteka uzyskała dofinansowanie w wysokości 10 tys. zł. Do tego wkład własny placówki wynosi 30 proc. dotacji. Wsparcie finansowe pochodzi z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 Po zakończeniu kampanii przygotowana zostanie wystawa fotograficzna zatytułowana "Chełmianie biją rekord Guinnessa" oraz film z przeprowadzonej akcji.


Podobne tematy:

Znana autorka w Chełmskiej Bibliotece [CZYTAJ]


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Tomcio Treść komentarza: Ty widząc po twoich wpisach zapatrzony jestes w Tuska jak krowa w ciele Data dodania komentarza: 10.08.2026, 13:40 Źródło komentarza: Chełm, Zamość czy Biała Podlaska? Gdzie łatwiej o pracę i gdzie proponują więcej? Autor komentarza: Kazio Treść komentarza: Jak sie ma na liczniku 170 na powiatowej drodze, to tak sie kończy. Nie szanujecie własnego życia a i innym często zabieracie Data dodania komentarza: 10.08.2026, 13:36 Źródło komentarza: Tragiczny wypadek gminie Chełm. 57-latek zginął podczas wyprzedzania Autor komentarza: Ai Treść komentarza: CLA same dziwne przypadki ma,,,w zimie autobusy zamarzały.. teraz brak paliwa wodoru.. a wodór najdroższy z paliw.. a wszyscy narzekają że diesel drogi.. a tu taniocha na koszt mieszkańców( Paliwo gratisowa komunikacja ..miasto się zadłuża coraz bardziej ,,A utrzymać całe CLA kasa idzie w miliony ,,Grunt że po linni partyjnej pisu ..gra ..A Pana Banaszek więcej w Wawie niż Tu na miejscu. Data dodania komentarza: 10.08.2026, 08:42 Źródło komentarza: Autobusy wodorowe na jeden dzień uziemione. Prezydent Chełma przeprasza i wzywa władze spółki do wyjaśnień Autor komentarza: Mieszkanka Treść komentarza: Penie orzetargi na transport dawno zaklepane przez radnych Data dodania komentarza: 9.08.2026, 23:24 Źródło komentarza: Koncesja na wydobycie w Gołębiu przyznana. Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę mieszkańców Autor komentarza: miejscowy Treść komentarza: A twój guru stara się o pokojową nagrodę Nobla. To dzięki niemu paliwo jest po 8 zeta. Ale ciemny lud dalej bije mu brawo. Kiedyś krążył taki krótki wierszyk. Tam na Chełmskim magistracie wiszą prezydenckie gacie. Wiatr je huśta w lewo, w prawo a ciemnota bije brawo. Pasuje idealnie do takich jak ty. Data dodania komentarza: 9.08.2026, 18:13 Źródło komentarza: Kamil Błaszczuk nowym wiceprezydentem Chełma
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama